کفپوش

کفپوش اپوکسی

شماره تماس جهت مشاوره و  دریافت قیمت

کارخانه تولیدی رنگ اکسیر، بزرگترین تولیدکننده طیف وسیعی از رنگ های صنعتی، ترافیکی، جدولی

  تخفیف ویژه با کیفیت قابل رقابت در بازار

شرکت اکسیر پرگاس تولیدکننده متریال کفپوش اپوکسی و پلی یورتان به همراه تیم اجرای حرفه ای در خدمت شما مشتریان عزیز میباشد ، کارخانه ی اکسیر برای پایین آوردن قیمت کفپوش اپوکسی برای مشتریان ،دست دلالان این حرفه را کوتاه کرده ، صفر تا صد کفپوش اپوکسی (متریال و اجرا ) را به ما بسپارید.

اکسیر پرگاس

اجرای کفپوش اپوکسی توسط تیم اکسیرپرگاس

فیلم اجرای کفپوش اپوکسی صنعتی

فیلم اجرای کفپوش اپوکسی پارکینگی

فیلم اجرای کفپوش اپوکسی ورزشی

کفپوش اپوکسی

نمونه اجرای کفپوش اپوکسی اکسیرپرگاس

برای مشاهده ی کامل نمونه اجراهای کفپوش اپوکسی روی عکس های زیر کلیک کنید

اکسیر پرگاس

کفپوش اپوکسی چه ویژگی‌هایی دارد؟

دلیل اصلی اینکه این روز‌ها برای کفسازی، کفپوش‌های اپوکسی را توصیه می‌کنند بی‌شک ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد و خاص این نوع کفپوش‌هاست. در ادامه ویژگی‌های این کفپوش‌ها را فهرست‌وار بررسی می‌کنیم:

 • کفپوش اپوکسی بسیار بادوام است.
 • این کفپوش‌ها کاملاً قابل شستشو هستند.
 • این کفپوش‌ها در برابر انواع باکتری‌ها، آلودگی‌ها، و میکروب‌ها مقاوم هستند.
 • شرایط نگهداری آسان از دیگر ویژگی‌های مثبت کفپوش اپوکسی است.
 • کفپوش اپوکسی کاملاً یکپارچه و بدون درز است.
 • روکش اپوکسی مقاومت سایشی بالایی دارد.
 • این کفپوش‌ها در برابر ضربه مقاوم هستند.
 • کفپوش اپوکسی در برابر خش مقاوم است.
 • این کفپوش‌ها عایق بسیار قوی‌ای هستند.
 • کفپوش‌های اپوکسی در برابر انواع مواد و حلال‌های شیمیایی مقاوم هستند.
 • اپوکسی کف، مقاومت مکانیکی بالایی دارد.
 • این کفپوش‌ها در برابر خوردگی بسیار مقاوم هستند.
 • اپوکسی به‌هیچ‌عنوان آب و سایر مایعات را جذب نمی‌کند.
اکسیر پرگاس

کفپوش اپوکسی چه انواعی دارد؟

کفپوش‌های اپوکسی در انواع زیر موجودند:

کفپوش‌های صنعتی:    کفپوش‌هایی که برای انواع کارخانه‌ها، کارگاه‌ها، تولیدی‌های صنعتی، ورزشگاه‌ها و حتی پارکینگ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کفپوش های اپوکسی با مقاومت های بالایی و براساس کاربری کارفرما در ضخامت های 2 میل ، 3 میل الی 10 میل اجرا میشوند که تمامی مقاومت های کاربری شما را شامل شود.

کفپوش اپوکسی کارخانجات

kafposh-karkhone4
kafposh-karkhone5
kafposh-karkhone1

کفپوش اپوکسی صنعتی

kafposh-tolidi3
kafposh-tolidi2
kafposh-tolidi1

کفپوش اپوکسی کارگاه ها

kafposh-kargah2
kafposh-kargah3
kafposh-kargah1

کفپوش اپوکسی ورزشگاه ها

kafposh-varzeshi3
kafposh-varzeshi1
kafposh-varzeshi2
اکسیر پرگاس

نحوه اجرای کفپوش اپوکسی

1 – اعمال ساب بمنظور برداشت چربی ها و ترک های سطح
2- تمیز نمودن کل سطح با تینر اپوکسی دو جزئی سطوح عاری از هرگونه گرد و غبار گردد
3- اجرای لایه پرایمر اپوکسی بصورت ترانسپارنت و با ساختار اپوکسی پلی آمید
4- اجرای ماستیک کاری در محل های گود و پست

5- اجرای لایه میانی اپوکسی
6- بازرسی نهایی و رفع هر گونه ایراد احتمالی
7- اجرای لایه نهایی اپوکسی بوسیله غلطک های مخصوص اپوکسی به صورت یکپارچه و دارای بافت ریز جهت اصطحکاک مناسب
8- اجرای خط کشی و علائم با رنگ اپوکسی دو جزئی آمید طبق نظر کارفرما

مرحله اعمال ساب

اجرای لایه پرایمر اپوکسی

اجرای لایه ی میانی

اجرای لایه ی نهایی

اکسیر پرگاس

اجرای کفپوش اپوکسی

قبل از هر چیز باید محل مورد نظر را برای اجرای کفپوش اپوکسی مورد بررسی قرار دهیم. تمام کف باید بررسی شود تا مطمئن شویم که یک سطح زبر و تراز در اختیارمان قرار دارد. سپس باید میزان رطوبت و آلودگی احتمالی محیط را بررسی کرده و در صورت تشخیص رطوبت و آلودگی روی سطح، آن را برطرف نمود. در صورتی‌که در سطح کف، هرگونه آلودگی، اعم از گردوغبار، جرم، روغن، و هرگونه آلودگی دیگری دیده شد، حتماً باید آن را برطرف نمود.

 در صورتی ‌که شستشو با آب و مایع شوینده کفایت نمی‌کند، حتماً از محلول آب و جوهر نمک برای پاک‌سازی محیط استفاده کنید.

بعد از پاکسازی کف، باید آن را ترمیم و زیر‌سازی نمود. برای این کار باید درز‌ها، ترک‌ها و شکاف‌های کف را با بتونه اپوکسی پوشاند. از زبر شدن سطح زمین نترسید. چراکه این سطح زبر، برای اپوکسی کف به ما کمک خواهد کرد. حتی برای ایجاد زبری مناسب، باید تمام کف را ساب زد تا سطح برای کف‌سازی کاملا مناسب شود. بعد از ساب زدن، حتماً باید گرد و غبار ناشی از آن را تمیز کنید و اجازه دهید کف کاملاً خشک شود.

اعمال ساب

اعمال-ساب1-1-600x350
اعمال-ساب2-1-600x350

بعد از انجام زیرسازی، نوبت به اجرای پرایمر بر روی کف می‌رسد. پرایمر را می‌توان با کمک غلطک حوله‌ای اجرا کرد. پرایمر خاصیت چسبندگی دوطرفه دارد و از طرفی با نفوذ به کف، همه منافذ آن را پر کرده و از نشست لایه میانی جلوگیری می‌کند؛ و از طرف دیگر، باعث می‌شود لایه‌های اپوکسی بهتر به کف بچسبند.

اجرای پرایمر اپوکسی

اجرای-پرایمر-اپوکسی1-600x350
اجرای-پرایمر-اپوکسی2-600x350

پس از اجرای پرایمر و خشک شدن آن، که ممکن است چیزی حدود ۴ تا ۶ ساعت به طول بیانجامد، نوبت به لایه میانی و بعد از آن اجرای لایه نهایی یا رنگ اپوکسی می‌رسد.

اجرای لایه ی میانی

اجرای-لایه-ی-میانی1-600x350
اجرای-لایه-ی-میانی2-1-600x350

کفپوش‌های اپوکسی عموماً به شکل روکش بر روی کف بتنی ساختمان‌ها نصب می‌شوند. از یاد نبرید که در زمان اجرای کفپوش اپوکسی، نباید از محلول‌های رقیق‌کننده استفاده کنید. چون این محلول‌ها، ساختار مولکولی اپوکسی را دست‌خوش تغییر قرار داده و مقاومت شیمیایی آن را از بین می‌برد.

اجرای لایه ی نهایی

اجرای-لایه-ی-نهایی1-600x350
اجرای-لایه-ی-نهایی2-600x350
اکسیر پرگاس

کفپوش اپوکسی چه کاربردی دارد؟

کاربرد اپوکسی در صنعت، خدمات، و حتی در دکوراسیون داخلی منازل، بسیار زیاد است. به‌عنوان‌مثال کفپوش اپوکسی را می‌توان برای موارد زیر مورد استفاده قرار داد:

کفپوش-اپوکسی-مرکز-تجاری

کفپوش اپوکسی مرکز تجاری

کفپوش-اپوکسی-مدارس

کفپوش اپوکسی مدرسه

کفپوش-اپوکسی-هتل

کفپوش اپوکسی هتل

کقپوش-اپوکسی-ساختمان-اداری

کفپوش اپوکسی ساختمان اداری

کفپوش-اپوکسی-بیمارستانی

کفپوش اپوکسی بیمارستان

کفپوش-اپوکسی-اتاق-عمل

کفپوش اپوکسی اتاق عمل

کفپوش-آنتی-باکتریال

کفپوش اپوکسی آی سی یو ICU

کفپوش-اپوکسی-آزمایشگاه

کفپوش اپوکسی آزمایشگاه

کفپوش-اپوکسی-سوله

کفپوش اپوکسی سوله

اکسیر پرگاس

کفپوش اپوکسی

اپوکسی به محصولاتی گفته می‌شود که از پلیمر‌های سنتزی ترموست ساخته می‌شوند. اپوکسی ترکیباتی از اپوکساید دارد و می‌تواند به شکل‌های پلاستیک، رنگ، چسب، کامپوزیت، روکش و کفپوش، و همین‌طور در زیست‌شناسی و حتی در صنایع هوافضا مورد استفاده قرار گیرد. در این مقاله در مورد کاربرد اپوکسی در قالب کفپوش صحبت خواهیم کرد و با کفپوش اپوکسی، کاربرد‌ها، و مزایای آن بیشتر آشنا خواهیم شد.

پولی‌پوکساید، که به اپوکسی معروف است، در ‌واقع مایع یکپارچه‌ای است که از ترکیب رزین و هاردنر ساخته می‌شود. اپوکسی به دلیل وجود رزین اپوکسی به عنوان یکی از مواد اولیه کفپوش‌های اپوکسی در آن، بسیار مقاوم است. این کفپوش‌ها عموماً بر روی کف‌های بتونی و یا کف‌هایی که قبلاً با سنگ و یا موزاییک کف‌سازی شده‌اند، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کفپوش‌های اپوکسی در رنگ‌های متنوع موجودند و به‌طور یکپارچه اجرا می‌شوند. قیمت کفپوش اپوکسی تقریباً ارزان است و برای پوشش کف ساختمان‌هایی با کاربری‌های مختلف بسیار مناسب است.

photo
اکسیر پرگاس

کفپوش اپوکسی چیست

کفپوش اپوکسی دارای معایب و مزایای بسیار زیادی می باشد که ما در ادامه مزایای کفپوش های اپوکسی را به صورت کامل برای شما توضیح خواهیم داد پس اگر شما قصد دارید که در رابطه با مزایای کفپوش های اپوکسی اطلاعات کاملی به دست آورید می توانید این مقاله را تا انتها به صورت کامل مطالعه نمایید و اطلاعات بسیار کاملی در رابطه با مزایای کفپوش اپوکسی به دست آورید پس ما تا انتهای این مقاله همراه باشید:

اکسیر پرگاس

مزایای کفپوش اپوکسی

کفپوش های اپوکسی دارای مزایای بسیار زیادی می باشند که ما در ادامه برخی از این مزایا را برای شما توضیح خواهیم داد پس با ما همراه باشید :

اکسیر پرگاس

طول عمر و دوام بسیار بالای کفپوش اپوکسی

کفپوش های اپوکسی در برابر فشارهای مختلف از مقاومت بسیار بالایی برخوردار می باشد و همچنین مقاومت فشاری بتن را تا ۷ برابر بهبود می بخشد. این نوع از کفپوش های اپوکسی دارای بهترین چسبندگی بر روی بتن میباشند و این نوع کفپوش های اپوکسی نسبت به سایر کفپوش ها و سایر رنگها از دوام و طول عمر بسیار بالایی برخوردار می باشند و در برابر هر گونه فشار و ضربه ای نسبت به سایر کفپوش ها مقاومت بیشتری دارند.

photo1
اکسیر پرگاس

قیمت مناسب کفپوش اپوکسی

از دیگر مزایای کفپوش اپوکسی می‌توان به قیمت مناسب آن و همچنین پایین بودن هزینه نگهداری آن اشاره نمود. زیرا کفپوش های اپوکسی با توجه به سطح جذاب و رنگی که دارا می باشند نسبت به سایر کفپوش های دیگر هزینه بسیار پایین تری را برای نگهداری لازم دارد. علاوه بر این موارد کفپوش اپوکسی نسبت به بتن، سنگ و سرامیک و غیره لک پذیری بسیار پایین تری دارد و از این موضوع می‌توان نتیجه گرفت که هزینه‌های ترمیم و نگهداری از این نوع کفپوش نسبت به سایر مواد بسیار کاهش می یابد.

اکسیر پرگاس

تنوع موجود در رنگ بندی ها و طراحی های کفپوش اپوکسی

از دیگر مزایای که درون کفپوش های اپوکسی وجود دارد این میباشد که این که این نوع کفپوش دارای محدودیت رنگ بندی نمی باشد علاوه بر این با استفاده از برخی از مواد می‌توان در لایه رویی آن طرح های اکریلی و غیره نیز ایجاد نمود که این یکی از بهترین مزایای کفپوش اپوکسی میباشد. علاوه بر اینها میتوان سطح رویه کفپوش اپوکسی را به شکل شطرنجی و یا طرح های دیگری اجرا نمود.

اکسیر پرگاس

مقاومت شیمیایی و حرارتی بسیار بالا کفپوش اپوکسی

یکی دیگر از مزایای بسیار مفید موجود درون کفپوش اپوکسی مقاومت شیمیایی و حرارتی می باشد که این نوع کفپوش دارا می باشد. کفپوش های اپوکسی در حالت معمولی در برابر روغن ها و اسیدهای ضعیف و مقاومت بسیار بالایی دارد و همچنین می تواند تا دمای حدود ۸۰ درجه سانتیگراد را نیز تحمل نماید. در صورتی که در محیطی که کفپوش نصب شده است از اسیدها و بازهای بسیار قوی استفاده می گردد می توان نوع کفپوش را تغییر داد و از مواد اولیه دیگری برای ایجاد کفپوش استفاده نمود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1240 میانگین: 5]