رنگ ترافیکی - اکسیر پرگاس
01
اکتبر

رنگ ترافیکی سفید و زرد | فروش رنگ ترافیکی در تهران

نوعی رنگ که بر پایه رزین آکریلیک بوده و برای خط کشی و ترسیم علائم ترافیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اصطلاحا رنگ ترافیکی میگویند. این رنگ دارای انواع مختلفی میباشد که در ادامه مقاله میزان مصرف و کاربرد رنگ ترافیکی را توضیح میدهیم.
در ترکیب رنگ ترافیک اکسیر پرگاس از حلال استفاده نشده، به همین دلیل امکان اجرایی کردن این نوع رنگ با ضخامت بالا امکان پذیر بوده و می‌تواند به جهت کاهش هزینه‌های اجرایی و ماندگاری بلند مدت مورد استفاده قرار گیرد که البته قیمت این رنگ متناسب با انواع مختلف، متفاوت خواهد بود.

مزایای رنگ ترافیکی اکسیر پرگاس

مقاومت بالا در برابر سایش و فرسایش
سرعت بالا در خشک شدن
مقاوم در برابر شرایط مختلف آب و هوایی
قابلیت اجرایی بر روی سطوحی همچون بتن و آسفالت
مقاومت بالا در برابر دمای سرد و گرم و تابش خورشید و بارش برف
مقاوم در برابر ضربه و خراش
مقاوم در برابر عوامل مکانیکی
کیفیت بالا
چسبندگی بالا
ماندگاری بالا

رنگ ترافیکی خیابان

اهمیت رنگ ترافیکی

راه، شریان اقتصادی کشورها در دنیای امروز است و توسعه اقتصادی کشورها با وضعیت و کیفیت راه های آن ارزیابی می گردد. علاوه بر نقش اقتصادی راه در جوامع و کشورهای مختلف به دلیل حجم عظیم رفت و آمد جاده ای و ناوگان های در حال رشد، حمل بار و مسافر و استفاده روز افزون از خودروهای شخصی در سفرهای درون و برون شهری ایمنی راه ها نیز اهمیت ویژه ای پیدا کرده است. می توان در یک کلام گفت راه یکی از زیر شاخه های توسعه می باشد.
برای ایمن سازی جاده ها معمولا از خط کشی و علائم جاده ای با استفاده از تجهیزات تخصصی استفاده می شود. در واقع برای ارتقاء سطح ایمنی جاده از رنگ های ترافیکی سرد تک جزئی و چند جزئی استفاده می شود. این علائم کمک می کند حوادث جاده ای که سالانه خسارات مالی و جانی در پی دارد، به طرز چشمگیری کاهش پیدا کند.
اگر بتوان وسایل نقلیه را بر اساس قوانین و استانداردهای بین المللی ایمنی ترافیکی در مسیر درست هدایت کرد، می توان انتظار داشت که راندمان راه ها و ظرفیت جاده ها افزایش پیدا کند. به این ترتیب با توجه به هزینه های سنگینی که برای عملیات خط کشی، جدول کشی و راندمان راه ها، محدودیت هایی که برای اجرا وجود دارد، کیفیت و ماندگاری و طول عمر این رنگ ها اهمیت پیدا میکند. رنگ ترافیکی اکسیر پرگاس تحمل شرایط نامساعد جوی را داشته و دارای مقاومت سایشی بالایی است. درنتیجه طی گذر زمان و با عبور و مرور وسایل نقلیه مختلف، دچار آسیب‌دیدگی نمی‌شوند.

رنگ ترافیک چیست و چه کاربردی دارد؟

رنگ ترافیک از خانواده رنگ های صنعتی است و اغلب بر پایه رزین‌های آکریلیک ترموپلاست و آلکید-کلرو کائوچو تولید می‌شود. رنگ های ترافیکی برای هدایت و کنترل ترافیک جاده و خیابان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. در حقیقت، این رنگ ها که به علائم افقی نیز مشهور هستند برای نشان دادن قوانین راهنمایی و رانندگی، علامت‌گذاری منطقه، حریم گذاری، خط کشی، و غیره کاربرد دارند.

رنگ ترافیکی جاده - اکسیر پرگاس

انواع رنگ ترافیکی

رنگ های ترافیکی کاربردهای متفاوتی دارند و متناسب با هدف و شرایط، مورد استفاده قرار می‌گیرند. این رنگ ها عموماً به دو دسته تقسیم می‌شوند:
رنگ ترافیکی سرد
رنگ ترافیکی گرم

رنگ ترافیکی سرد

معمولاً از رنگ ترافیکی سرد جهت خط‌کشی خیابان، به‌صورت ممتد و منقطع استفاده می‌شود. در واقع رنگ ترافیکی سرد برای خط کشی در کلیه معابر درون شهری و جاده های بیرون شهر کاربرد دارد. رنگ های ترافیکی سرد در انواع زیر تولید می‌شوند:
بر پایه رزین‌های کلر و کائوچو
بر پایه رزین‌های اکریلیک ترموپالست
آکریلیک دو جزئی
اپوکسی دوجزئی
پلی یورتان دوجزئی

رنگ ترافیکی گرم

از آنجا که رنگ ترافیکی گرم خاصیت خشک شدن سریع دارد، برای خط‌ کشی مسیرهایی نظیر اتوبان‌ها و بزرگراه‌ها که حجم تردد بالایی دارند، مناسب است. در حقیقت، تفاوت اصلی میان رنگ ترافیکی سرد و گرم، نحوه‌ی اجرای آن‌ها است و از هر دوی این رنگ‌ها جهت خط کشی جاده‌ها استفاده می‌شود.
رنگ ترافیکی به دلیل آنکه سریع‌تر خشک می‌شوند برای خط کشی مسیرهای پرتردد مناسب‌تر است. این نوع رنگ به سه روش اسپری، اسکرید، و اکستروژن در محدوده‌ی ضخامتی 500 تا 6000 میکرون اجرا می‌شوند.

رنگهای-ترافیکی-سرد | اکسیر پرگاس

رنگ ترافیکی چند جزئی

رنگ ترافیکی چند جزیی بر اثر یک واکنش گرمازا و ترکیب چند ماده با هم ساخته می‌شود.رنگ چند جزیی چسبندگی بسیار خوبی روی آسفالت و بتن دارد. معمولاً از این محصول برای خط کشی و علامت‌گذاری خطوط عابر پیاده استفاده می‌شود. در حقیقت، از آنجایی که خطوط عابر پیاده معمولاً حجم تردد نسبتاً بالایی دارد، باید رنگی برای خط کشی آن‌ها استفاده شود که مقاومت سایشی بالایی داشته باشد. از این‌رو، این رنگ می‌تواند بهترین گزینه برای این کار باشد.

ویژگی‌های رنگ ترافیکی باکیفیت

یک رنگ ترافیکی باکیفیت می‌بایست مقاومت سایشی بالایی داشته و در برابر شرایط مختلف جوی و آب‌و‌هوایی نیز مقاوم باشد. Road marking، چسبندگی بسیار خوبی به سطوح آسفالت و بتن دارد و در برابر عوامل مکانیکی، ضربه و همچنین تأثیرات نور خورشید، مقاوم است. هر چه خشک شدن سریع تر و خواص تیکسوتروپی بالاتری داشته باشد، محصول مطلوب‌تر است.
شرکت اکسیرپرگاس تولید کننده رنگ ترافیکی، برای اطمینان از کیفیت رنگ های تولیدی خود، نمونه های رایگان رنگ های ترافیکی خود را در اختیار خریداران قرار می‌دهد تا با تست و مشاهده کیفیت محصول از خرید خود اطمینان حاصل کنند . شعار شرکت اکسیرپرگاس رمز نوآوری و کیفیت ماندگاریست.

روش های اجرای رنگ ترافیکی

رنگ ترافیکی را می توان به چهار روش متنوع بر روی سطوح آسفالت و بتن اجرا نمود:
روش اجرای دستی: یکی از قدیمی ترین روش های اجرای رنگ ترافیکی، روش اجرای دستی است که به کمک کاردک، غلتک و قلمو اجرا می گردد.
روش اجرای با اسپری: از کاربردی ترین روش ها، اجرا توسط اسپری است. در این روش با استفاده از ماشین آلات مخصوص رنگ آمیزی، رنگ بر روی اسفالت و بتن اسپری می شود. در این روش ضخامت رنگ در محدوده 350 – 700 میکرون می باشد.
اجرا به روش اسکرید: در روش اجرا به روش اسکرید رنگ مایع به صورت یکنواخت روی سطوح قابل اجرا می باشد. در این روش هرچقدر رنگ آمیزی در مقیاس کمتری اجرا گردد، ضخامت مناسب تری از رنگ ترافیکی را می توان انتظار داشت.
روش اکستروژن : در روش اکستروژن، دمای رنگ آنقدر بالا می رود تا به دمای مذاب رسیده و با ماشین های مخصوص روی سطوح پرایمر خورده اعمال شود.

ارسال رنگ ترافیکی در تناژ بالا - اکسیر پرگاس

عوامل مهم در ماندگاری رنگ ترافیکی

در کنار عواملی که ذکر شد، موارد دیگری نیز بر ماندگاری رنگ ترافیکی روی جاده و آسفالت تأثیرگذار هستند. برای مثال، درصورتی‌که در زمستان از زنجیر چرخ استفاده شود و یا برف‌روبی با ماشین‌های تیغ‌دار انجام شود، سبب می‌شود که ماندگاری رنگ به‌مراتب کمتر شود.
استفاده از لاستیک‌های یخ‌شکن میخ دار، استفاده از ماسه و نمک جهت یخ‌زدایی جاده‌ها در زمستان، و سایر عوامل مشابه، همگی در کاهش عمر این رنگ دخیل هستند. از طرف دیگر، عدم بارندگی در جاده‌ها و آلودگی‌های محیطی سبب می‌شود که این رنگ ها پس از گذشت زمان جرم گرفته و محو شوند.
یکی دیگر از موارد تاثیرگذار در کاهش عمر و ماندگاری رنگ های ترافیکی، روغن‌ریزی و نشت سوخت از وسایل نقلیه عموعی است که سبب می‌شود برخی رنگ‌ها، به ویژه رنگ های گرم، در آنها حل شوند.
اما یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در ماندگاری رنگ ترافیکی، زیرسازی مناسب برای آسفالت است. چنانچه آسفالت جاده و خیابان دارای زیرسازی مناسبی نباشد، پس از روکش کردن و اجرا، ترک‌های طولی و عرضی روی جاده ایجاد می‌شود و به رنگ آسیب می‌رساند.
ماندگاری این رنگ به عوامل مختلفی بستگی دارد که از میان آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: کیفیت رنگ ترافیکی: ترجیحاً از رنگ‌های مرغوب و باکیفیت استفاده شود. بستر اجرائی: بستر کار، آماده‌سازی و مناسب‌سازی شده باشد. نحوه اجرا و کارکرد مجری: می‌بایست تمام استانداردها رعایت شود.

اجرای رنگ ترافیکی | اکسیر پرگاس

بازرسی پروژه رنگ‌ آمیزی

یکی از عوامل مهم در تضمین کیفیت خط کشی جاده ها، نظارت دقیق بر نحوه‌ی اجرا در طول پروژه است. پس‌ از آنکه کارخانه تولید کننده رنگ ترافیکی، محصول مربوطه را تولید کرد و به بازار عرضه نمود، خریدار می‌تواند رنگ مورد نظر خود را به‌صورت عمده یا جزئی خریداری نماید. فروش رنگ ترافیکی در تهران و دیگر شهرهای ایران توسط شرکت اکسیر پرگاس، متناسب با نوع نیاز و هدف پروژه خریداران خواهد بود.

رنگ ترافیکی راهداری بجنورد اکسیر پرگاس

سوالات متداول

رنگ های ترافیکی شامل رنگ های ترافیکی سرد و گرم می باشد. رنگ های ترافیکی سرد نیز به دسته رنگ های تک جزئی، دو جزئی و چند جزئی تقسیم می شوند.

رنگ های ترافیکی سرد تک جزئی در مجاورت هوا سریع خشک می گردد و حلال آن تینر مخصوص رنگ ترافیکی می باشد این رنگ برای محورها (خطوط منقطع و ممتد) استفاده می گردد. رنگ ترافیکی سرد دوجزئی، به همراه هاردنر واکنش شیمیایی داده که موجب ایجاد گرما در رنگ شده و نتیجه آن خشک شدن سریع رنگ خواهد بود

رنگ ترافیکی سرد تک جزئی زیر 1000 میکرون، یعنی حدود 300 الی 700 میکرون اجرا می گردد. رنگ های ترافیکی سرد دو جزئی ضخامت بالای 1000 میکرون قابل اجراست.

رنگ ترافیکی سرد تک جزئی 700 الی 1500 گرم در متر مربع (بستگی به ضخامت درخواستی) را پوشش و رنگ ترافیکی سرد دو جزئی نیز، 2000 الی 4000 گرم در متر مربع (بستگی به ضخامت درخواستی) را پوشش می دهد.

تماس با اکسیر پرگاس
شماره تماس جهت پاسخگویی به سوالات فنی و استعلام قیمت کفپوش اپوکسی