رنگ ترافیکی - اکسیر پرگاس
01
اکتبر

رنگ ترافیکی سفید و زرد + اجرای رنگ ترافیکی 1403

رنگ ترافیکی چیست

نوعی رنگ که بر پایه رزین آکریلیک بوده و برای خط کشی و ترسیم علائم ترافیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اصطلاحا رنگ ترافیکی میگویند. این رنگ دارای انواع مختلفی میباشد که در ادامه مقاله میزان مصرف و کاربرد رنگ ترافیکی را توضیح میدهیم.
در ترکیب رنگ ترافیکی اکسیر پرگاس از حلال استفاده نشده، به همین دلیل امکان اجرایی کردن این نوع رنگ با ضخامت بالا امکان پذیر بوده و می‌تواند به جهت کاهش هزینه‌های اجرایی و ماندگاری بلند مدت مورد استفاده قرار گیرد که البته قیمت این رنگ متناسب با انواع مختلف، متفاوت خواهد بود.

مزایای رنگ ترافیکی اکسیر پرگاس

مقاومت بالا در برابر سایش و فرسایش
سرعت بالا در خشک شدن
مقاوم در برابر شرایط مختلف آب و هوایی
قابلیت اجرایی بر روی سطوحی همچون بتن و آسفالت
مقاومت بالا در برابر دمای سرد و گرم و تابش خورشید و بارش برف
مقاوم در برابر ضربه و خراش
مقاوم در برابر عوامل مکانیکی
کیفیت بالا
چسبندگی بالا
ماندگاری بالا

رنگ ترافیکی خیابان

اهمیت رنگ ترافیکی

راه، شریان اقتصادی کشورها در دنیای امروز است و توسعه اقتصادی کشورها با وضعیت و کیفیت راه های آن ارزیابی می گردد. علاوه بر نقش اقتصادی راه در جوامع و کشورهای مختلف به دلیل حجم عظیم رفت و آمد جاده ای و ناوگان های در حال رشد، حمل بار و مسافر و استفاده روز افزون از خودروهای شخصی در سفرهای درون و برون شهری ایمنی راه ها نیز اهمیت ویژه ای پیدا کرده است. می توان در یک کلام گفت راه یکی از زیر شاخه های توسعه می باشد.
برای ایمن سازی جاده ها معمولا از خط کشی و علائم جاده ای با استفاده از تجهیزات تخصصی استفاده می شود. در واقع برای ارتقاء سطح ایمنی جاده از رنگ های ترافیکی سرد تک جزئی و چند جزئی استفاده می شود. این علائم کمک می کند حوادث جاده ای که سالانه خسارات مالی و جانی در پی دارد، به طرز چشمگیری کاهش پیدا کند.

اگر بتوان وسایل نقلیه را بر اساس قوانین و استانداردهای بین المللی ایمنی ترافیکی در مسیر درست هدایت کرد، می توان انتظار داشت که راندمان راه ها و ظرفیت جاده ها افزایش پیدا کند. به این ترتیب با توجه به هزینه های سنگینی که برای عملیات خط کشی، جدول کشی و راندمان راه ها، محدودیت هایی که برای اجرا وجود دارد، کیفیت و ماندگاری و طول عمر این رنگ ها اهمیت پیدا میکند. رنگ ترافیکی اکسیر پرگاس تحمل شرایط نامساعد جوی را داشته و دارای مقاومت سایشی بالایی است. درنتیجه طی گذر زمان و با عبور و مرور وسایل نقلیه مختلف، دچار آسیب‌دیدگی نمی‌شوند.

رنگ ترافیکی چه کاربردی دارد؟

رنگ ترافیک از خانواده رنگ های صنعتی است و اغلب بر پایه رزین‌های آکریلیک ترموپلاست و آلکید-کلرو کائوچو تولید می‌شود. رنگ های ترافیکی برای هدایت و کنترل ترافیک جاده و خیابان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. در حقیقت، این رنگ ها که به علائم افقی نیز مشهور هستند برای نشان دادن قوانین راهنمایی و رانندگی، علامت‌گذاری منطقه، حریم گذاری، خط کشی، و غیره کاربرد دارند.

رنگ ترافیکی جاده - اکسیر پرگاس

انواع رنگ ترافیکی

رنگ های ترافیکی کاربردهای متفاوتی دارند و متناسب با هدف و شرایط، مورد استفاده قرار می‌گیرند. این رنگ ها عموماً به دو دسته تقسیم می‌شوند:
– رنگ ترافیکی سرد
– رنگ ترافیکی گرم
و اگر بخواهیم با جزئیات بیشتر به معرفی انواع رنگ های ترافیکی بپردازیم باید به موارد زیر اشاره کنیم:
1- رنگ ترافیکی تک جزئی
2- رنگ ترافیکی دو جزئی
3- رنگ ترافیکی زرد
4- رنگ ترافیگی سفید
5- تینر ترافیکی
6- چسب ترافیکی

نوع رنگ ضخامت پیشنهادی نرخ مصرف رنگ خشک شدن سطحی خشک شدن عمقی
ترافیکی تک جزئی 300-700 700 الی 1500 گرم در متر مربع 1 ساعت 3 ساعت
ترافیکی دو جزئی 1000-2000 2 الی 4 کیلوگرم در هر متر مربع 10 دقیقه 40 دقیقه
چسب ترافیکی دو جزئی 1000-3000 1500 الی 4500 گرم در متر مربع 30 دقیقه 3 ساعت

قیمت هر کیلو رنگ ترافیکی بر اساس مقدار مصرف و نوع رنگ، ترکیبات و مواد به کار رفته در آن متفاوت می باشد. برای راهنمایی و دریافت مشاوره تخصصی در رابطه با انواع رنگ ترافیکی، با شماره 02127366978 تماس بگیرید.

رنگ ترافیکی سرد

معمولاً از رنگ ترافیکی سرد جهت خط‌کشی خیابان، به‌صورت ممتد و منقطع استفاده می‌شود. در واقع رنگ ترافیکی سرد برای خط کشی در کلیه معابر درون شهری و جاده های بیرون شهر کاربرد دارد. رنگ های ترافیکی سرد در انواع زیر تولید می‌شوند:
بر پایه رزین‌های کلر و کائوچو
بر پایه رزین‌های اکریلیک ترموپالست
آکریلیک دو جزئی
اپوکسی دوجزئی
پلی یورتان دوجزئی

رنگ ترافیکی گرم

از آنجا که رنگ ترافیکی گرم خاصیت خشک شدن سریع دارد، برای خط‌ کشی مسیرهایی نظیر اتوبان‌ها و بزرگراه‌ها که حجم تردد بالایی دارند، مناسب است. در حقیقت، تفاوت اصلی میان رنگ ترافیکی سرد و گرم، نحوه‌ی اجرای آن‌ها است و از هر دوی این رنگ‌ها جهت خط کشی جاده‌ها استفاده می‌شود.
رنگ ترافیکی به دلیل آنکه سریع‌تر خشک می‌شوند برای خط کشی مسیرهای پرتردد مناسب‌تر است. این نوع رنگ به سه روش اسپری، اسکرید، و اکستروژن در محدوده‌ی ضخامتی 500 تا 6000 میکرون اجرا می‌شوند.

رنگ ترافیکی چند جزئی

رنگ ترافیکی چند جزیی بر اثر یک واکنش گرمازا و ترکیب چند ماده با هم ساخته می‌شود.رنگ چند جزیی چسبندگی بسیار خوبی روی آسفالت و بتن دارد. معمولاً از این محصول برای خط کشی و علامت‌گذاری خطوط عابر پیاده استفاده می‌شود. در حقیقت، از آنجایی که خطوط عابر پیاده معمولاً حجم تردد نسبتاً بالایی دارد، باید رنگی برای خط کشی آن‌ها استفاده شود که مقاومت سایشی بالایی داشته باشد. از این‌رو، این رنگ می‌تواند بهترین گزینه برای این کار باشد.

رنگهای-ترافیکی-سرد | اکسیر پرگاس

رنگ ترافیکی سرد تک جزئی

رنگ ترافیکی سرد تک جزئی بر پایه حلال و رزین های ترموپلاست می باشد. این رنگ دارای چسبندگی بسیار عالی بر روی سطوح است. رنگ سرد تک جزئی دارای مقاومت سایشی بسیار بالایی است و تا مدت زمان طولانی بر روی سطوح آسفالت و سیمانی باقی می ماند. روش استفاده از این رنگ بدین صورت است که ابتدا سطح مورد نظر از هرگونه آلودگی و گرد و غبار پاک می شود. رنگ سرد تک جزئی باید در محیطی دور از تابش نور مستقیم خورشید نگهداری شود. این رنگ را می توان با ماشین های مخصوص خط کشی و یا قلم مو و دستگاه پاشش اجرا نمود.
ویژگی های رنگ سرد تک جزئی
قابلیت اشتعال پذیری رنگ سرد تک جزئی بسیار بالا است. بهتر است در هنگام رنگ آمیزی از ماسک استفاده شود زیرا بخارهای متصاعد شده از رنگ خطرناک است. در زمان حمل و نقل و نگهداری در انبار باید اصول ایمنی رعایت شود و رنگ در کنار مواد آتش زا قرار نگیرد. سرعت خشک شدن رنگ بسیار بالا بوده و در برابر تغییرات آب و هوایی بسیار مقاوم است. برای هر متر مربع رنگ آمیزی به 700 تا 1500 گرم از این رنگ نیاز است. خشک شدن سطحی رنگ های تک جزئی حدود یک ساعت زمان میبرد اما برای خشک شدن عمقی به 3 ساعت زمان نیاز است.

رنگ ترافیکی دو جزئی سرد چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

رنگ ترافیکی دو جزئی یکی از رنگ هایی است که مقاومت بالایی در برابر عوامل مکانیکی دارد. این رنگ ها می توانند سطوح جاده را نسبت به لغزندگی مقاوم سازی نمایند. همچنین استحکام بالایی در برابر عوامل شیمیایی دارند. رنگ های دوجزئی چسبندگی بسیار بالایی به آسفالت دارند. این رنگ ها را می توان با استفاده از ماشین های رنگ پاش و یا به صورت اسپری بر روی معابر اجرا نمود. رنگ های دو جزئی می توانند در استخرها و معابر با ضخامت بالایی اجرا شوند.
همچنین جهت هشدار به رانندگان در کناره های جاده می توان از این نوع رنگ استفاده نمود. این نوع رنگ به سرعت خشک می شود و احتمال راه بندان را به حداقل می رساند. برای هر متر مربع به 2 تا 4 کیلوگرم از این رنگ نیاز است. خشک شدن سطحی این رنگ حدود 10 دقیقه طول می کشد و اگر لازم باشد به طور عمیق خشک شود نهایتا به 30 دقیقه زمان نیاز است.

رنگ ترافیکی زرد

رنگ ترافیکی زرد یکی از کاربردی ترین رنگ هایی است که جهت اجرای خط کشی های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این رنگ ها کیفیت بالایی دارند. از ویژگی های مهم این نوع رنگ چسبندگی بالا و مقاومت در برابر رطوبت می باشد. از رنگ زرد می توان در جاده های درون شهری و برون شهری استفاده کرد. این خطوط ممکن است به شکل منقطع و یا ممتد باشند. این رنگ ها در پروژه های مختلف مصرف بسیار زیادی دارند. رنگ زرد دیرتر دچار تخریب می شود. اشعه فرابنفش خورشید نیز نمی تواند تاثیر زیادی بر این رنگ داشته باشد. در علامت گذاری پارکینگ ها ومعابر شخصی نیز می توان از رنگ ترافیکی زرد استفاده نمود.
ویژگی رنگ های ترافیکی زرد رنگ ترافیکی زرد در نور کم هم قابل تشخیص است. امکان دید در شب این رنگ امنیت جاده های برون شهری را افزایش می دهد. اگر روشنایی کمی در جاده وجود داشته باشد میزان شفافیت رنگ ترافیکی زرد دو چندان می شود. دلیل این موضوع ترکیبات خاص و فرمولاسیون رنگ زرد می باشد. رنگ زرد بسیار مقرون به صرفه است. ?
به ازای هر متر خط کشی با عرض 13 تا 15 سانتی متر فقط به 130 گرم از این رنگ نیاز است. به همین دلیل با استفاده از این رنگ هزینه ها کاهش می یابد. استفاده از این رنگ ها در محیط های بسته مانند پارکینگ ها می تواند طول عمر آن ها را تا چند برابر افزایش دهد. قیمت هر کیلو رنگ ترافیکی گرم در اجرا با اجرای رنگ سرد متفاوت است. شرکت های تولید کننده داخلی نیز برای جلب نظر مشتریان سعی می کنند قیمت منصفانه و مقرون به صرفه ای را در نظر بگیرند.

رنگ ترافیکی دو جزئی - اکسیر پرگاس

کاربرد رنگ ترافیکی سفید

رنگ ترافیکی سفید بر پایه رزین اکریلیک تک جزئی سرد تولید می گردد. عمده مصرف این رنگ در خط کشی معابر و جاده های برون شهری و همچنین پارکینگ ها است. بسته بندی رنگ سفید ترافیکی معمولا به صورت بشکه ای یا ظرف های 25 کیلویی می باشد. البته بسته بندی های کوچکتری از این رنگ نیز در بازار موجود است که برای خط کشی پارکینگ منازل تهیه می شود. معمولا برای خط کشی هر متر با عرض 13 تا 15 سانتی متر با استفاده از این رنگ به 130 تا 150 گرم از این رنگ نیاز است.
خط کشی های کوچک با کمک غلطک انجام می شود. رقیق نمودن این نوع رنگ نیز با استفاده از تینر انجام می گیرد. تینر ترافیکی 5 درصد برای این کار مناسب تر است. این رنگ ها معمولا مات هستند و خشک شدن سطحی آن ها به حدود 15 دقیقه زمان نیاز دارد. برای خشک شدن کامل نیز باید 30 دقیقه تا یک ساعت صبر کرد که بسته به مارک و نوع رنگ متفاوت می باشد. ماندگاری رنگ های سرد معمولا بین 6 ماه تا یک سال می باشد.

تینر ترافیکی

معمولا اینکه چه نوع حلال رنگ ترافیکی برای یک رنگ مورد استفاده قرار بگیرد توسط شرکتی که فروش رنگ ترافیکی را انجام می دهد تعیین می شود. تینر رنگ ترافیکی قدرت فراری بسیار بالاتری از رنگ جدولی یا ساختمانی دارد. حلال آلکید کلروکائوچو برای رقیق نمودن رنگ ترافیک آلکید کلرو کائوچو مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع تینر می تواند برای شست و شوی ابزار رنگ آمیزی نیز مورد استفاده قرار گیرد. برای رنگ آمیزی لازم است تینر به مقدار مشخص با رنگ مخلوط شده و هم زده شود تا رنگ مطلوب و یکنواختی به دست آید. حلال اکریلیک ترموپلاست نیز جهت رقیق سازی نوع رنگ مربوط به خود استفاده می شود.
استفاده از تینر ترافیکی و نکاتی که باید به آن توجه شود
از ویژگی های تینر ترافیکی می توان به شفافیت بالا، سرعت تبخیر زیاد و قدرت بالای حل شدن اشاره نمود. مقدار استفاده از تینر معمولا به اندازه دو درصد از رنگ می باشد. استفاده از گلاسبید Drop-On نیز می تواند بازتاب خوبی را به وجود آورد. این نوع گلاسبید شفاف و بدون رنگ است و می تواند به صورت روپاش بر روی رنگ استفاده شود. در استفاده از پیستوله باید به اندازه کافی از تینر استفاده شود تا رنگ رقیق تری به دست آید. تینر قابل اشتعال است و بهتر است نکات ایمنی برای نگهداری و استفاده از آن رعایت شود.

چسب ترافیکی دو جزئی

یکی دیگر از ابزارهایی که به منظور ایمن سازی جاده ها مورد استفاده قرار می گیرد چسب ترافیکی است. استفاده از چسب ترافیکی نیازمند این است که استانداردهای لازم در آن رعایت شود. برای استفاده از چسب ترافیکی دو جزئی ابتدا محل مورد نظر بر روی جاده به خوبی تمیز می شود. چسب ترافیکی در انواع پودری و مایع در بازار عرضه می شود. در این چسب ها یک بخش عمل آورنده و بخش دیگر سخت شونده است. این دو جزء باید در زمان مناسب با یکدیگر ترکیب شوند.
قیمت چسب ترافیکی دو جزئی به عوامل مختلفی همچون میزان چسبندگی، مدت زمان خشک شدن و نوع استفاده از آن بستگی دارد. البته مدت زمان خشک شدن چسب از اهمیت بالاتری برخوردار است. معمولا چسبی که خواص مکانیکی قابل قبولی داشته باشد و مدت زمان خشک شدن آن نیز کمتر باشد قیمت بالاتری دارد. خشک شدن کامل چسب ترافیکی معمولا 3 ساعت زمان می برد.

ارسال رنگ ترافیکی در تناژ بالا - اکسیر پرگاس

ویژگی‌های رنگ ترافیکی باکیفیت

یک رنگ ترافیکی باکیفیت می‌بایست مقاومت سایشی بالایی داشته و در برابر شرایط مختلف جوی و آب‌و‌هوایی نیز مقاوم باشد. Road marking، چسبندگی بسیار خوبی به سطوح آسفالت و بتن دارد و در برابر عوامل مکانیکی، ضربه و همچنین تأثیرات نور خورشید، مقاوم است. هر چه خشک شدن سریع تر و خواص تیکسوتروپی بالاتری داشته باشد، محصول مطلوب‌تر است.
شرکت اکسیرپرگاس تولید کننده رنگ ترافیکی، برای اطمینان از کیفیت رنگ های تولیدی خود، نمونه های رایگان رنگ های ترافیکی خود را در اختیار خریداران قرار می‌دهد تا با تست و مشاهده کیفیت محصول از خرید خود اطمینان حاصل کنند . شعار شرکت اکسیرپرگاس رمز نوآوری و کیفیت ماندگاریست.

خاصیت بازتاب نور در رنگ ترافیکی: کلید ایمنی جاده‌ها

بازتاب نور در رنگ های ترافیکی نقشی حیاتی در افزایش دید رانندگان و ارتقای سطح ایمنی جاده‌ها ایفا می‌کند. این خاصیت به خصوص در شرایط نوری نامناسبی مانند شب و هنگام بارندگی اهمیت ویژه ای می‌یابد. رنگ‌های ترافیکی با کیفیت، نور را به طور مؤثر بازتاب داده و به رانندگان، دوچرخه‌سواران و عابران پیاده کمک می‌کنند تا خطوط جاده، نشانه ها و سایر اشیاء را به وضوح تشخیص بدهند. این امر به طور مستقیم در کاهش آمار تصادفات و افزایش ایمنی جاده‌ها نقش دارد.
عوامل متعددی بر بازتاب نور در رنگ ترافیکی تأثیر می‌گذارند، از جمله نوع رنگدانه های به کار رفته در تولید رنگ، اندازه ذرات رنگدانه، نوع رزین و مواد افزودنی. ریزدانه های شیشه ای یا گلس بید رایج‌ترین مواد ترکیبی هستند که بازتاب نور بالایی دارند.
استفاده از رنگ ترافیکی با بازتاب نور بالا، در کنار سایر اقداماتی مانند نگهداری منظم خط‌کشی‌ها و علائم، می‌تواند به طور چشمگیری امنیت تردد در جاده‌ها را ارتقا بدهد، به ویژه در مناطقی که با ترافیک سنگین یا شرایط دید ضعیف روبرو هستند.

روش های اجرای رنگ ترافیکی

رنگ ترافیکی را می توان به چهار روش متنوع بر روی سطوح آسفالت و بتن اجرا نمود:
روش اجرای دستی: یکی از قدیمی ترین روش های اجرای رنگ ترافیکی، روش اجرای دستی است که به کمک کاردک، غلتک و قلمو اجرا می گردد.
روش اجرای با اسپری: از کاربردی ترین روش ها، اجرا توسط اسپری است. در این روش با استفاده از ماشین آلات مخصوص رنگ آمیزی، رنگ بر روی اسفالت و بتن اسپری می شود. در این روش ضخامت رنگ در محدوده 350 – 700 میکرون می باشد.
اجرا به روش اسکرید: در روش اجرا به روش اسکرید رنگ مایع به صورت یکنواخت روی سطوح قابل اجرا می باشد. در این روش هرچقدر رنگ آمیزی در مقیاس کمتری اجرا گردد، ضخامت مناسب تری از رنگ ترافیکی را می توان انتظار داشت.
روش اکستروژن : در روش اکستروژن، دمای رنگ آنقدر بالا می رود تا به دمای مذاب رسیده و با ماشین های مخصوص روی سطوح پرایمر خورده اعمال شود.

عوامل مهم در ماندگاری رنگ ترافیکی

در کنار عواملی که ذکر شد، موارد دیگری نیز بر ماندگاری رنگ ترافیکی روی جاده و آسفالت تأثیرگذار هستند. برای مثال، درصورتی‌که در زمستان از زنجیر چرخ استفاده شود و یا برف‌روبی با ماشین‌های تیغ‌دار انجام شود، سبب می‌شود که ماندگاری رنگ به‌مراتب کمتر شود.
استفاده از لاستیک‌های یخ‌شکن میخ دار، استفاده از ماسه و نمک جهت یخ‌زدایی جاده‌ها در زمستان، و سایر عوامل مشابه، همگی در کاهش عمر این رنگ دخیل هستند. از طرف دیگر، عدم بارندگی در جاده‌ها و آلودگی‌های محیطی سبب می‌شود که این رنگ ها پس از گذشت زمان جرم گرفته و محو شوند.

یکی دیگر از موارد تاثیرگذار در کاهش عمر و ماندگاری رنگ های ترافیکی، روغن‌ریزی و نشت سوخت از وسایل نقلیه عموعی است که سبب می‌شود برخی رنگ‌ها، به ویژه رنگ های گرم، در آنها حل شوند.
اما یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در ماندگاری رنگ ترافیکی، زیرسازی مناسب برای آسفالت است. چنانچه آسفالت جاده و خیابان دارای زیرسازی مناسبی نباشد، پس از روکش کردن و اجرا، ترک‌های طولی و عرضی روی جاده ایجاد می‌شود و به رنگ آسیب می‌رساند.
ماندگاری این رنگ به عوامل مختلفی بستگی دارد که از میان آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: کیفیت رنگ ترافیکی: ترجیحاً از رنگ‌های مرغوب و باکیفیت استفاده شود. بستر اجرائی: بستر کار، آماده‌سازی و مناسب‌سازی شده باشد. نحوه اجرا و کارکرد مجری: می‌بایست تمام استانداردها رعایت شود.

اجرای رنگ ترافیکی | اکسیر پرگاس

بازرسی پروژه رنگ‌ آمیزی

یکی از عوامل مهم در تضمین کیفیت خط کشی جاده ها، نظارت دقیق بر نحوه‌ی اجرا در طول پروژه است. پس‌ از آنکه کارخانه تولید کننده رنگ ترافیکی، محصول مربوطه را تولید کرد و به بازار عرضه نمود، خریدار می‌تواند رنگ مورد نظر خود را به‌صورت عمده یا جزئی خریداری نماید. فروش رنگ ترافیکی در تهران و دیگر شهرهای ایران توسط شرکت اکسیر پرگاس، متناسب با نوع نیاز و هدف پروژه خریداران خواهد بود.

رنگ ترافیکی راهداری بجنورد اکسیر پرگاس

سوالات متداول

رنگ های ترافیکی شامل رنگ های ترافیکی سرد و گرم می باشد. رنگ های ترافیکی سرد نیز به دسته رنگ های تک جزئی، دو جزئی و چند جزئی تقسیم می شوند.

رنگ های ترافیکی سرد تک جزئی در مجاورت هوا سریع خشک می گردد و حلال آن تینر مخصوص رنگ ترافیکی می باشد این رنگ برای محورها (خطوط منقطع و ممتد) استفاده می گردد. رنگ ترافیکی سرد دوجزئی، به همراه هاردنر واکنش شیمیایی داده که موجب ایجاد گرما در رنگ شده و نتیجه آن خشک شدن سریع رنگ خواهد بود

رنگ ترافیکی سرد تک جزئی زیر 1000 میکرون، یعنی حدود 300 الی 700 میکرون اجرا می گردد. رنگ های ترافیکی سرد دو جزئی ضخامت بالای 1000 میکرون قابل اجراست.

رنگ ترافیکی به طور کلی بر روی سطوح مختلفی اعمال می‌شود که نیاز به علامت‌گذاری جاده‌ها و معابر دارند. این سطوح شامل آسفالت و بتن و سنگفرش خیابان ها می باشد. بر روی سطوح آسفات در خیابان ها و جاده ها، برای سطوح بتنی موجود در بزرگراه ها و پل ها و همینطور برای برخی معابر که با سنگفرش پوشیده شده اند از رنگ ترافیکی استفاده می شود.

رنگ ترافیکی و رنگ معمولی در ترکیب شیمیایی، مقاومت، دوام، زمان خشک شدن، قابلیت انعکاس نور، کاربرد و همینطور قیمت باهم تفاوت دارند. رنگ ترافیکی در انواع شرایط جغرافیایی، ترافیک سنگین و سایش مقاومت داشته و دارای خواص انعکاس نور برای دید بهتر جاده در شب است. در مقابل، رنگ معمولی برای استفاده‌های داخل ساختمان و تزئینی طراحی شده و معمولاً دوام و مقاومت کمتری دارد، به زمان خشک شدن بیشتری نیز داشته و ارزان‌تر می باشد.

رنگ ترافیکی هم بر پایه آب و هم بر پایه حلال می باشد. رنگ‌ ترافیکی پایه آب معمولاً برای محیط‌هایی با ترافیک کمتر و شرایط آب و هوایی ملایم استفاده می‌شود و سریع‌تر خشک می‌شود. در مقابل، رنگ‌ ترافیکی پایه حلال به دلیل مقاومت بیشتر در برابر شرایط سخت جوی، ترافیک سنگین، و سایش، برای جاده‌ها و معابر پرتردد مناسب‌تر است.

بله، بسیاری از رنگ‌های ترافیکی حاوی مواد افزودنی مثل پودرهای شیشه‌ای با گلس بید هستند که قابلیت انعکاس نور را برای دید بهتر در شب فراهم می‌کنند.

بله، رنگ‌ های ترافیکی با کیفیت اکسیر پرگاس، در برابر آب و رطوبت، اشعه UV، روغن‌ها و سایش های شدید از خود مقاومت نشان می دهند.

رنگ ترافیکی سرد تک جزئی 700 الی 1500 گرم در متر مربع (بستگی به ضخامت درخواستی) را پوشش و رنگ ترافیکی سرد دو جزئی نیز، 2000 الی 4000 گرم در متر مربع (بستگی به ضخامت درخواستی) را پوشش می دهد.

تماس با اکسیر پرگاس
شماره تماس جهت پاسخگویی به سوالات فنی و استعلام قیمت رنگ ترافیکی