رنگ مخازن - اکسیر پرگاس
10
فوریه

رنگ مخازن + tank coating + قیمت رنگ های حفاظتی

بحث خوردگی و فرسودگی همیشه در صنایع نفت و پتروشیمی، مهم و حائز اهمیت بوده است. در حقیقت فرسودگی و خوردگی در قسمت‌های مختلف نظیر لوله‌ها و اتصالات، مخازن حمل و نگهداری مواد شیمیایی مختلف، برج‌های خنک‌کننده، مبدل‌های حرارتی و غیره می‌تواند خسارت‌های جدی را به سیستم تحمیل کند. لذا انتخاب رنگ مناسب جهت رنگ آمیزی مخازن و سایر تأسیسات پتروشیمی، می‌تواند پوشش مناسبی برای این تأسیسات ایجاد کرده و از خوردگی و فرسودگی زودهنگام آن‌ها جلوگیری کند.

انواع رنگ مخازن

رنگ آمیزی مخازن موجب بالا رفتن طول عمر آن‌ها شده و از فرسودگی و خوردگی آن‌ها جلوگیری می‌کند. در صنعت، از رنگ‌های متعددی استفاده می‌شود که می‌توان به چند مورد از مهم‌ترین آن‌ها اشاره کرد.

انواع رنگ های مخازن  - رنگ مخازن | اکسیر پرگاس

رنگ پلی اورتان

رنگ پلی اورتان دوجزئی است. این رنگ از دو ماده تشکیل شده که می‌بایست قبل از رنگ‌آمیزی با هم ترکیب شوند. رنگ دوجزئی پلی‌اورتان اکسیرپرگاس، مقاومت مکانیکی و شیمیایی بالایی داشته و به‌خوبی در شرایط سخت محیطی از تأسیسات سنگین صنعتی در برابر اشعه ماورا بنفش حفاظت می‌کند. این رنگ می‌تواند با ایجاد یک‌فیلم ضخیم ، به‌صورت یک سیستم یک‌لایه پوششی مورد استفاده قرار گیرد. این رنگ معمولاً به‌عنوان لایه نهایی در سیستم‌های چندلایه نیز استفاده می‌شود.
رنگ پلی‌اورتان در رنگ آمیزی مخازن و خط لوله، تأسیسات دریایی، اسکلت‌های فلزی، سطوح فولادی و سطوح مستقر در فضای باز مورد استفاده قرار گرفته و در محیط‌های خورنده صنعتی، آفتاب، و گرمای 120 درجه سانتی‌گراد، کاملاً مقاوم عمل می‌کند.

پرایمر اپوکسی زینک ریچ

این پرایمر دوجزئی است و بر پایه رزین‌های اپوکسی– پلی‌آمیدحاوی پودر روی خالص جهت حفاظت از تأسیسات در برابر خوردگی استفاده قرار می‌گیرد. از آنجا که بیش از 90 درصد پودر روی در فیلم خشک آن قرار دارد، پرایمر اپوکسی زینک ریچ به روش کاتدیک از سطوح فلزی در برابر خوردگی محافظت می‌کند. این پرایمر در سیستم‌های چندلایه پوششی به‌عنوان آستر استفاده‌ شده و از ضخامت و سرعت خشک شدن مناسبی نیز بهره می‌برد.
البته می‌توان از این رنگ به‌عنوان یک‌ لایه پوششی و به‌عنوان رنگ رویه مخازن نیز استفاده کرد. اپوکسی زینک ریچ در محیط‌های خورنده صنعتی، سطوح غوطه‌ور در آب، اسکلت‌های فلزی، مخازن، و خط لوله استفاده می‌شود.

رنگ امیزی مخازن - رنگ مخازن | اکسیر پرگاس

رنگ اپوکسی مخازن آب آشامیدنی

رنگ اپوکسی مخازن آب آشامیدنی دوجزئی بدون حلالی که مورداستفاده قرار می‌گیرد، در برابر آب و عوامل خورنده کاملاً مقاوم است. از این رنگ می‌توان به‌عنوان لایه آستری، میانی و نهایی تمام خطوط انتقال و مخازن آب استفاده کرد.

رنگ اپوکسی مخازن سوخت

رنگ اپوکسی مخازن سوخت در برابر مواد شیمیایی، حلال‌ها، و مواد نفتی کاملاً مقاوم است و چسبندگی، دوام و مقاومت بسیار بالایی دارد. از این رنگ به‌عنوان آستری اپوکسی مخازن سوخت و یا لایه نهایی در تأسیسات موجود در محیط‌های صنعتی استفاده می‌شود.

رنگ اپوکسی گلس فلیک

در کنار رنگ اپوکسی که برای رنگ‌آمیزی مخازن سوخت مورد استفاده قرار می‌گیرد، رنگ اپوکسی گلس‌فلیک به‌صورت کاملاً تخصصی برای رنگ‌آمیزی مخازن و خطوط لوله استفاده‌شده و بر پایه رزین اپوکسی است. این رنگ دوجزئی بوده و مقاومت بالایی در برابر عوامل فیزیکی و شیمیایی دارد. این رنگ دارای پرک‌های شیشه است و نفوذپذیری آب در آن بسیار اندک است. درنتیجه یک پوشش غیرقابل انعطاف روی سطح ایجاد می‌کند که مقاومت خوبی در برابر سایش، ضربه، آب دریا، روغن‌های معدنی، هیدروکربن‌های آلیفاتیک، و مواد شیمیایی مختلف دارد.

انواع پوشش مخزن - رنگ مخازن | اکسیر پرگاس

انواع پوشش مخزن

مخازن با توجه به نوع و فشار سیال انتخاب می‌شوند. به‌صورت کلی، مخازن از مواد مختلفی ساخته می‌شوند که در این میان، مخازن فلزی و بتنی بیشتر دچار خوردگی می‌شوند. در همین راستا برای جلوگیری از خوردگی زود هنگام این مخازن از پوشش‌های پلیمری استفاده می‌شود. با توجه به نوع سیال و جنس مخزن، پوشش‌های مختلفی در صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد:

پوشش مخازن ضد اسید

اعمال پوشش مخازن ضد اسیدی، حساسیت نسبتاً بالایی دارد. در این نوع مخازن، دما، غلظت، و جنس اسید، روی انتخاب پوشش تأثیر مستقیم می‌گذارد. معمولاً در مخازن ضد اسید از موادی نظیر ، پوشش اپوکسی ضداسید، پوشش فایبرگلاس ضد اسید و پوشش اپوکسی سالونت فیری استفاده می‌شود که مقاومت خوبی در برابر اسید دارند .

پوشش مخازن آب

مخازن نگهداری و حمل آب بوسیله پوشش ترموست یا ترموپلاستیک محافظت می‌شوند. پوشش اپوکسی، پوشش پلی‌اورتان و پلی‌استر تقویت‌شده با الیاف شیشه، مقاومت بسیار خوبی در برابر آب و رطوبت دارند.

پوشش مخازن سوخت

مخازن سوخت عمدتاً فلزی بوده و برای پوشش آنها، استفاده از رزین‌های اپوکسی و اپوکسی وینیل‌استر توصیه می‌شود.

پوشش مخازن بتنی - رنگ مخازن | اکسیر پرگاس

پوشش مخازن بتنی

در مخازن بتنی معمولاً استفاده از پوشش ترموست یا ترموپلاستیک توصیه می‌شود. پوشش مخازن اپوکسی یا پلی‌استر تقویت‌شده با الیاف شیشه نیز بازده بسیار خوبی در حفاظت از مخازن بتنی دارند.

رنگ‌آمیزی مخازن و نکاتی که باید در نظر گرفت

1- اجرای سندبلاست فشارقوی
2- تمیز کردن سطح مخازن از هر نوع آلودگی، گردوغبار، گریس، و روغن
3- اجرای لایه پرایمر
4- اجرای لایه میانی پوشش صنعتی مورد نظر
5- اجرای لایه نهایی متناسب باضخامت میکرونی استاندارد
شرکت تولیدی رنگ های صنعتی و ساختمان اکسیر پرگاس باسابقه‌ای درخشان و بهره‌گیری از دانش و تخصص به‌روز و نیروی انسانی مجرب و متخصص، همگام با فناوری روز دنیا محصولات متنوعی از قبیل رنگ صنعتی، رنگ‌ ترافیکی، رنگ فلزات و رنگ ساختمانی و انواع کفپوش با قیمتی مناسب و کیفیت بالا را تولید می‌کند.
این شرکت همچنین در خصوص رنگ‌آمیزی و پوشش مخازن نیز فعالیت داشته و توانسته انواع پوشش مخازن پتروشیمی، پوشش لوله، رنگ اپوکسی فلز، رنگ لوله نانو، رنگ اپوکسی گلس فلیک،رویه اپوکسی صنعتی آمید و اپوکسی بهداشتی (سالونت فری) را با بالاترین کیفیت و مطابق استانداردهای روز جهان، تولید و روانه بازار کند.

تماس با اکسیر پرگاس
شماره تماس جهت پاسخگویی به سوالات فنی و استعلام قیمت رنگ مخازن