کفپوش-اپوکسی - اکسیر پرگاس
13
اکتبر

کفپوش اپوکسی | اجرای کفپوش اپوکسی + قیمت 1403

کفپوش اپوکسی نوعی پوشش مقاوم و بدون درز است که در برابر سایش مقاوم بوده و به عنوان یک پوشش محافظتی بر روی سطوح مختلف استفاده می‌شود. این نوع کفپوش ترکیبی از رزین‌های اپوکسی و انواع رنگ تشکیل شده است و برای مصارف گوناگون به روش مخصوصی تولید می شود. برای راهنمایی بیشتر تا انتها با اکسیر پرگاس همراه باشید.

انواع کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی پارکینگی

کفپوش پارکینگ‌ها به خاطر تردد بالای خودروها باید از جنس مرغوب باشد تا میزان آسیب‌ به لاستیک خودروها و همچنین کف پارکینگ، حداقل باشد.کفپوش اپوکسی پارکینگ در مقایسه با کفپوش‌های بتنی، سرامیکی، سیمانی و سنگی سنتی بخاطر مزایای فراوانی که دارد اخیراً بسیار مورد توجه و استفاده قرار گرفته است و در بسیاری از پارکینگ های تجاری مراکز شهرها از آن استفاده میشود.
ضخامت کم، ضد گرد و غبار بودن و نظافت آسان، مقاومت بالا در برابر عوامل شیمیایی مختلف، رنگ بندی بی نهایت و دلخواه ، امکان خط کشی و چاپ لوگو و … از عوامل جذابیت این کفپوش هاست.

کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال (بیمارستانی)

بهداشت و پاکیزگی در بیمارستان‌ها جزو اصول اولیه بوده و رعایت آن بسیار مهم و ضروری است. بنابراین کفپوش‌های آنتی باکتریال بیمارستانی که مورد استفاده قرار می‌گیرند، از کفپوش اتاق عمل و بخش مراقبت‌های ویژه گرفته تا کفپوش قسمت‌های اداری، علاوه بر استحکام و مقاومت بالا در برابر ضربه و فشار ترددها، باید از تجمع و رشد انواع باکتری و میکروب هم جلوگیری کنند. همچنین، این کفپوش‌ها به محیط زیبایی ویژه‌ای می‌بخشند و آن را تمیز‌تر نگه می‌دارند. ضمن آنکه هزینه نگهداری‌شان بسیار ناچیز است و در عین حال عمر بالایی دارند.
این کفپوش‌ها کاملا یکپارچه، بدون درز، و ضد لغزش بوده و در برابر مواد شیمیایی، ضربه، خش، و تجمع آلودگی، میکروب، و انواع باکتری، بسیار مقاوم هستند.

کفپوش اپوکسی صنعتی

کفپوش های اپوکسی صنعتی بسیار متنوع هستند و در انواع کفپوش آنتی‌استاتیک، کفپوش ضد اسید، کفپوش سالن تولید ، کفپوش انبار و بسیاری از انواع دیگر موجودند. تنوع بالای این نوع کفپوش‌ها باعث شده که اجرای کفپوش صنعتی هر روزه بیشتر از قبل انجام شود. موارد استفاده در:
صنایع پرتنش سنگین
نواحی دارای ترافیک عبور مرور ماشین آلات به خصوص لیفتراک
سوله ها
انبار ها

کفپوش اپوکسی سالن تولید و انبار

یکی از کفپوش های اپوکسی که در حال حاضر بسیار کاربرد دارد، کفپوش مناسب برای کف سالن در بخش‌های مختلف است. این نوع کفپوش‌ها دارای جنس‌های مختلفی هستند و متناسب با فضایی که قرار است در آن نصب شوند کارایی آنها مشخص می‌شود. در بسیاری از سالن‌های تولید دیگر به مانند گذشته از سنگ و سرامیک استفاده نمی‌شود و روش به صرفه‌تری را جایگزین آن کرده‌اند که کفپوش اپوکسی سالن تولید است.
استفاده از کفپوش اپوکسی کف سالن از نظر اقتصادی بسیار به صرفه بوده و در صورتی که از کیفیت بالایی برخوردار باشند پس از گذشت چندین سال نیز نیاز به تعمیر و یا تعویض نخواهند داشت. این کفپوش‌ها از تنوع بالایی برخوردار بوده و در جنس، طرح و رنگ‌های متنوع متناسب با مشاغل مختلف تهیه و تولید می‌شود.
از دلایلی که اخیرا کارخانه ها این کفپوش را به سایر سنگ، سرامیک و دیگر کفپوش ها ترجیح می‌دهند، میتوان به قیمت مناسب ، تنوع طرح بالا ، عمر بالاتر و یکپارچگی نسبت به دیگر کفپوش ها اشاره کرد

کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال  - اکسیر پرگاس

کفپوش اپوکسی ضد اسید

کفپوش اپوکسی ضد اسید از ترکیبی تشکیل می شود که در آن رزین اپوکسی و همچنین انواع رنگ در حکم پایدار کننده و براق کننده وجود دارد و در نتیجه می تواند مقاومت بسیار بالایی را از خود درباره انواع مختلف مواد شیمیایی و اسیدی نشان دهد. خاصیت ضد اسید بودن لایه نهایی (میدل کت) این پوشش هاست که آنها را به پوششی مناسب برای استفاده در انواع محیط های بازی و اسیدی تبدیل کرده است.
یکپارچگی و بی درز بودن کفپوش ضد اسید، ضامن سلامت لایه های میانی و زیرین کفپوش است و عمر آن را بالا میبرد و میتوان با خیال آسوده از آن در صنایعی که آلودگی های اسیدی و بازی دارند استفاده نمود.

کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک

یکی از انواع کفپوش اپوکسی که بسیار پر مصرف بوده، کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک نام دارد. این نوع کفپوش‌ها به گونه‌ای طراحی شده اند که الکتریسیته ساکن بر روی آن جمع نمی‌شود و با روش خاصی که در هنگام اجرایی شدن آن وجود دارد (استفاده از مس) می‌توان این الکتریسیته را به زمین هدایت کرد تا امکان جرقه و آتش سوزی بر روی کفپوش ایجاد نشود. از مکان هایی که در آنها از کفپوش های آنتی استاتیک استفاده میکنند میتوان موارد زیر را نام برد:
سالن‌های تولید کالای الکتریکی
اتاق عمـــل
اتاق‌های سرور
مراکز نگهداری تسلیحات نظامی
مراکز تعمیر و توسعه برق

کفپوش اپوکسی سالن تولید و انبار - اکسیر پرگاس

ویژگی های کفپوش اپوکسی

1- سرعت اجرا و صرفه جویی در زمان و هزینه شریط اجرای کفپوش اپوکسی به صورتی است که به نسبت کفپوش های دیگر از سرعت اجرایی بالاتری برخوردار بوده و می تواند در زمان و هزینه، از نظر زمان اجرای پروژه و هزینه تامین مواد اولیه، صرفه جویی قابل ملاحظه ای داشته باشد.
2- وسعت و تنوع کاربرد وسعت کاربرد این کفپوش در مقایسه با سایر کفپوش ها از نظر اجرای رنگ، طرح و شفافیت بسیار متنوع می باشد. با توجه به انتخاب نوع ضخامت و خواص مربوطه (ضد گردوغبار، ضد الکتریسیته) در تاسیسات صنعتی، ورزشی، تجاری و مسکونی قابل استفاده می باشد. تاسیسات جانبی همچون پالایشگاه ها و پتروشیمی ها، اتاق برق، سوله های صنعتی، انبارها، سالن های ورزشی، پارکینگ های تجاری و مسکونی.
کیفیت و دوام بالا مقاوم در برابر خراش و ضربه، سهولت در اجرا، بدون درز، تنوع در رنگ، قابلیت خط کشی، ضد غبار (Anti Dust)، مقاوم در برابر سایش، کشش، فشار و عوامل شیمیایی از ویژگی های قابل توجه این نوع کفپوش می باشد.

کفپوش اپوکسی ضد اسید  - اکسیر پرگاس

لایه پرایمر کفپوش اپوکسی (Primer)

لایه اول که به نام لایه آستری یا پرایمر اپوکسی معروف است، لایه ای است زیرین با گرانروی پایین که دو کار اساسی انجام می‌دهد:
به راحتی به سطح کار نفوذ کرده و باعث رسیدن سطح به کیفیت لازم برای اعمال لایه میانی میگردد.
مانند چسب دو طرفه منجر به چسبندگی مطمئن کفپوش به سطح می شود.

لایه پرایمر کفپوش اپوکسی - اکسیر پرگاس

لایه میانی کفپوش اپوکسی (Middle Coat)

لایه میانی اپوکسی به دلیل ضخامت بالاتر نسبت به لایه های دیگر نقش اصلی را در استحکام و عمر بالای کفپوش ایفا میکند. همچنین خاصیت ضد خوردگی آنها نیز باعث افزایش کیفیت و عمر محصول میشود.

لایه میانی کفپوش اپوکسی - اکسیر پرگاس

لایه نهایی کفپوش اپوکسی(Top Coat)

لایه آخر که به نام لایه نهایی اپوکسی یا Top Coat معروف است، لایه ای است رویین با گرانروی بالا که دو نقش اصلی یعنی استحکام و حفاظت از لایه های زیرین و هم چنین زیبایی محیط را به عهده دارد. گفتنی است که این رنگ بسیار منعطف بوده و به همین دلیل قادر است مقاومت بالایی را در برابر تغییر شکل های سطحی سازه از خود به نمایش بگذارد. همچنین این محصول مانع از ورود آب به داخل سطوح پوشش دهی شده نیز می شود.

لایه نهایی کفپوش اپوکسی - اکسیر پرگاس

مزایای کفپوش اپوکسی

از مزیت های کفپوش اپوکسی نسبت به دیگر کفپوش های بازار، مثل سنگ، سرامیک، بتن و… که باعث پرفروش شدن آن شد میتوان به موارد زیر اشاره کرد :
مقاوم در برابر مواد شیمیایی
مقاوم در برابر ضربه و ترافیک ماشین آلات
ایجاد سطح نفوذناپذیر و بدون درز و ایفای نقش عایق
رنگ‌بندی و طرح های متنوع دلخواه
جلوگیری از ایجاد گردوغبار و نظافت آسان
طول عمر بالا
سرعت نصب و اجرای بالا
تنوع بالا و تولید مخصوص برای مصارف متفاوت
آنتی باکتریال بودن
مقاوم در برابر تغییرات دما

نحوه اجرای کفپوش اپوکسی

1 – اعمال ساب بمنظور برداشت چربی ها و ترک های سطح
2- تمیز نمودن کل سطح با تینر اپوکسی دو جزئی تا سطوح عاری از هرگونه گرد و غبار گردد
3- اجرای لایه پرایمر اپوکسی بصورت ترانسپارنت و با ساختار اپوکسی پلی آمید
4- اجرای ماستیک کاری در محل های گود و پست
5- اجرای لایه میانی اپوکسی
6- بازرسی نهایی و رفع هر گونه ایراد احتمالی
7- اجرای لایه نهایی رویه Epoxy به دو شکل غلطکی یا شانه ای (به سلیقه مصرف کننده)
8- اجرای خط کشی و علائم با رنگ اپوکسی دو جزئی آمید طبق نظر کارفرما
اکسیر پرگاس با قابلیت اجرای کفپوش اپوکسی توسط تیم متخصص، پشتیبانی صفر تا صد پروسه را از تولید کالا تا نصب آن (در تمام نقاط ایران) بر عهده دارد.

جمع بندی

با توجه به نکاتی که ذکر شد و مشخصاتی که کفپوش های اپوکسی دارند، میتوان گفت که این نوع کفپوش ها با توجه به عمر بالا و همچنین طراحی دلخواه و دیگر مزیت هایی که دارند، برای سوله ها ، سالن های تولید ، بیمارستان ها ، کارخانه ها و پارکینگ ها ، جایگزین بهتر و بصرفه تری از دیگر نوع کفپوش ها هستند و دست مصرف کننده برای اعمال هرگونه سلیقه و سفارشی سازی آن متناسب با محیط مذکور، باز است.

 کفپوش اپوکسی اکسیر پرگاس

تولید کننده کفپوش اپوکسی

شرکت پوشش اکسیر پارسه، با نام تجاری اکسیر پرگاس، شامل واحد‌های تولید، بازرگانی و اجرائی بزرگترین تولید کننده کفپوش اپوکسی است که به عنوان یک رکن قدرتمند در صنعت رنگ است. این مجموعه با رعایت اصول کاری و حقوق مصرف‌کننده، موفق به دریافت استاندارد‌های IMS 9001-2015، ISO 10004-2015، ISO 10004-2012 و ISO OHSAS18001-2007 و همینطور نشان استاندارد از سازمان ملی استاندارد شده است. به‌علاوه شرکت تولیدی اکسیر پارسه به‌عنوان اولین مجموعه اجرائی، موفق به اخذ مدرک ICORR انگلستان شده است.

سوالات متداول

اجرای کفپوش اپوکسی توسط تیم متخصص اکسیر پرگاس به صورت تقریبی یک هفته کاری می باشد.

کفپوش اپوکسی با توجه به مصارف گوناگون در انواع مختلفی مانند کفپوش اپوکسی بیمارستانی، کفپوش های اپوکسی صنعتی نظیر کفپوش اپوکسی سوله، کارخانه و …، کفپوش اپوکسی ضد اسید، کفپوش اپوکسی ورزشی، کفپوش اپوکسی پارکینگی و … تولید می‌شود.

کفپوش اپوکسی به عنوان یک پوشش محافظتی بر روی سطوح مختلفی مانند سنگ، سرامیک، بتن و استفاده می شود

تماس با اکسیر پرگاس
شماره تماس جهت پاسخگویی به سوالات فنی و استعلام قیمت کفپوش اپوکسی