چسب ترافیکی
16
آگوست

چسب ترافیکی

چسب ترافیکی

چسب ترافیکی یا همان چسب اپوکسی دو جزیی به عنوان یک چسب همه کاره بسیار قوی و محبوب به حساب می آیند که در مصارف و صنایع مختلفی دارای کاربری و کارهای بسیار زیادی می باشند. چسب ترافیکی توانایی بسیار بالایی در چسباندن انواع مختلف سطوح مختلف به یکدیگر داشته و مقاومت شیمیایی و محیطی بسیار عالی از خود نشان می دهد و استحکام و ماندگاری بالایی نیز دارد و به عنوان یک چسب همه کاره بیشترین میزان مصرف را در بین اقوام مختلف چسب ها دارد.
چسب ترافیکی یا همان چسب اپوکسی دو جزیی این قابلیت را دارد که استحکام و ماندگاری بسیار بالایی سطوح مختلف را به صورت دائمی به یکدیگر متصل نماید. قسمت های تشکیل دهنده چسب ترافیکی یا همان چسب اپوکسی دو جزئی از دو قسمت اصلی می باشد که یک قسمت هاردنر به کار رفته در این چسب و دیگری قسمت رزین آن می باشد. انواع مختلف چسب ترافیکی با استفاده از فرمولاسیون های متفاوتی ارائه شده و انواع مختلف چسب ترافیکی از نوع اپتیکی الکتریکی مکانیکی حرارتی و غیره را به بازارهای مختلف عرضه می نماید. همچنین انواع مختلف چسب ترافیکی این قابلیت را دارد تا به گونه‌ای فرمول شوند که در دمای محیط و دمای بالاتر از محیط بتوانند مورد پخت و کاربری قرار گیرند.

کاربرد های چسب ترافیکی

چسب ترافیکی به عنوان یک چسب بسیار قوی و با استحکام بالا که می‌تواند مقاومت شیمیایی و چسبندگی بسیار خوبی را از خود نشان دهد و دارای قابلیت اتصال دائمی میان سطوح مختلف است از کاربردهای بسیار زیادی در صنایع و مصارف مختلف بهره می برد که از جمله مهمترین آنها مواردی هستند که در زیر به آنها اشاره خواهیم نمود:
استفاده از چسب های ترافیکی به منظور اتصال دائمی آن سطوحی که دارای یک جسم بوده که در اصطلاح به آنها سطوح همجنس و یا از جنس های متفاوتی هستند و به اصطلاح به آنها ستونو همجنس می گویند.
استفاده از چسب ترافیک به منظور ایجاد پوشش از نوع تعمیراتی برای انواع مختلف تجهیزات و ماشین آلات و لوازم مختلف
استفاده از چسب اپوکسی دو جزیی به منظور نشتی گیری اصولی و دقیق در خطوط مختلف در مصارف مختلف
استفاده از چسب اپوکسی دو جزیی در مواردی که احتیاج به مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی و پوسیدگی می باشد.

چسب ترافیکی

مزایا و ویژگی های مثبت چسب ترافیکی

چسب ترافیکی به عنوان یکی از بسیار پرکاربرد در مصارف و صنایع مختلف از قابلیت های مثبت بسیار زیادی برخوردار است دارای مزایا و ویژگی‌های مثبت زیادی است که در زیر به برخی از مهمترین آنها اشاره خواهیم نمود:
استفاده از چسب اپوکسی دو جزیی به آثاری در انواع مختلف سطوح و مصارف مختلف
مقاومت بسیار بالای چسب ترافیکی در برابر عوامل مختلف لرزش و ارتعاش و شوک های دیگر
استفاده از چسب ترافیکی به عنوان یک عایق الکتریکی بسیار قوی
وجود قابلیت پخت محیطی مناسب در چسب اپوکسی دو جزیی
توانایی بسیار بالای چسب اپوکسی دو جزیی در متصل کردن سطوحی که دارای جنس های غیر همگن هستند و به نوعی ناهمجنس به حساب می آیند.
قابلیت استفاده و به کارگیری این چسب به راحت ترین حالت ممکن و بهره بردن از قابلیت نصب بسیار آسان
قابلیت ضد اشتعال بودن این نوع چسب پرکاربرد