کارخانه رنگ اکسیرپرگاس

شرکت رنگ اکسیر در سال 86 با شرکت آلمانی سرامیک پلیمر اقدام به تولید و شراکت با مجموعه ی آلمانی نمود که در سال 92 پس از شروع تحریم ها شرکت آلمانی تصمیم به خروج از مشارکت با مجموعه گردید، که از آن پس گروه صنعتی اکسیر با تکیه به دانش فنی اروپایی و توانمندی داخل اقدام به ساخت واحد تولیدی در فاز اول، در سال 94 در زمینی به مساحت 8000 متر با ظرفیت تولید 6000000 کیلوگرم با شماره ی پروانه بهره برداری 25122 واقع در شهرک شکوهیه قم نمود.
کارخانه رنگ اکسیرپرگاس، که به‌عنوان تولیدکننده‌ی انواع رنگ‌های ساختمانی، رنگ های ترافیکی و جدولی، تولید کننده کفپوش اپوکسی و پلی اورتان، پوشش‌های صنعتی، سرامیکی و چوبی معروف است، جزو پیشگامان این صنعت و متخصص در زمینه‌ی تولید، مشاوره رنگ‌های صنعتی و همینطور انواع پوشش‌های تخصصی می‌باشد.
این مجموعه صنعتی شامل واحد‌های تولید، بازرگانی و اجرائی است که به پشتوانه نیروی انسانی مجرب و متخصصی که از دانش و تخصص روز دنیا بهره می‌برند، و با استفاده از فن‌آوری‌های روز دنیا، به بالا‌ترین استاندارد‌های بین‌المللی رسیده و محصولات باکیفیت خود را با قیمت‌های رقابتی روانه بازار می‌کند.
مجموعه اکسیر پارسه به‌عنوان یک رکن قدرتمند در صنعت رنگ، با رعایت اصول کاری و حقوق مصرف‌کننده، موفق به دریافت استاندارد‌های IMS 9001-2015، ISO 10004-2015، ISO 10004-2012 و ISO OHSAS18001-2007 و همینطور نشان استاندارد از سازمان ملی استاندارد شده است. به‌علاوه شرکت تولیدی اکسیر پارسه به‌عنوان اولین مجموعه اجرائی، موفق به اخذ مدرک Icorr انگلستان شده است.

واحد تولید

این مجموعه با برند اکسیرپرگاس ضمن دریافت مشاوره از کمپانی‌های معتبر آلمانی و ایتالیایی، و انتقال تکنولوژی و تجهیزات روز دنیا از کشور آلمان، اقدام به تأسیس این کارخانه نموده است گروه صنعتی اکسیر با اتکا به نیرو‌های باتجربه و متعهد خود و با داشتن سوابق کاری طولانی مدت در صنعت رنگ، و بهره‌گیری از متخصصین آزمایشگاهی، R&D و مشاوره از کمپانی‌های معتبر اروپایی، گامی بزرگ در تولید انواع رنگ‌های صنعتی و پوشش‌های صنعتی برداشته است.
متخصصین اکسیر پارسه بامطالعه و بررسی نیاز صنایع کشور ازجمله صنایع نفت، گاز، و فولاد، اقدام به تولید مواد مورد نیاز این صنایع، که تا پیش‌ازاین از کشور‌های خارجی وارد می‌گردید، نموده است. کارخانه اکسیر پارسه در اتوبان قم، و در شهرک صنعتی شکوهیه، واقع شده است.

واحد بازرگانی

کارشناسان واحد بازرگانی شرکت پارسه با عضویت در اتاق ایران-آلمان، ایران-ایتالیا، و همین‌طور ایران-روسیه و همکاری و همراهی با متخصصین و مشاورین این کشور‌ها در زمینه مواد شیمیایی، موفق شده‌اند محصولات مورد نیاز شرکت‌ها که در داخل کشور به تولید نمی‌رسد را شناسایی و تأمین کنند. واحد بازرگانی شرکت اکسیر پارسه، مواد اولیه شیمیایی مورد نیاز بخش تولید را از به‌روزترین کشور‌های دنیا وارد ایران کرده و در اختیار تولیدکنندگان می‌گذارد. این مجموعه نمایندگی انحصاری تولیدکنندگان معتبری را از کشور‌های آلمان، فرانسه، ایرلند و نروژ در اختیار دارد.
همچنین، واحد بازرگانی اکسیر پارسه با مراکز و شرکت های زیر تعامل و همکاری مشترک دارد:
• عضویت در اتاق بازرگانی ایران و آلمان
• عضویت در وندور لیست شرکت پتروشیمی رازی
• عضویت در وندور لیست شرکت نفت فلات قاره ایران
• عضویت در وندور لیست شرکت پالایشگاه نفت بندرعباس
• عضویت در وندور لیست شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب
• عضویت در وندور لیست شرکت تأمین و تصفیه آب و فاضلاب تهران
• عضویت فعال در انجمن خوردگی ایران

محصولات شرکت

محصولات شرکت اکسیر پارسه شامل موارد زیر می‌شوند:
• رنگ‌های ترافیکی: رنگ‌هایی هستند که برای مشخص کردن مسیر‌ها و علائم ترافیکی، خیابانی، و جدول‌ها و مورد استفاده قرار می‌گیرند.
• رنگ‌های صنعتی: پوشش‌هایی هستند که با توجه به بالا‌ترین استاندارد‌های صنعتی در زمینه مقاومت شیمیایی و خوردگی طراحی می‌شوند.
• رنگ های ساختمانی: این رنگ‌ها عموما مصارف ساختمانی داشته و دارای دو گروه پایه آب و پایه حلال میباشد.
• کفپوش پلی اورتان: کفپوش پلی اورتان یکی از محصولات پلیمری است که در مدارس، هتل‌ها، بیمارستان‌ها، سالن‌های ورزشی، کارخانه‌ها، انبار‌ها، مراکز خدماتی، ادارات دولتی، و ایستگاه‌های آتش‌نشانی استفاده می‌شود.
• کفپوش اپوکسی صنعتی: این یک محصول پلیمری است و از واکنش رزین اپوکساید با سخت‌کننده‌ی پلی‌آمین ساخته می‌شوند.

اپوکسی پلی آمین