تفاوت رنگ اپوکسی و پلی اورتان
29
اکتبر

تفاوت رنگ اپوکسی و پلی اورتان

رنگ اپوکسی و پلی یورتان

تفاوت رنگ اپوکسی با رنگ پلی یورتان موضوع مورد بحث ما در این مقاله می باشد. شاید برای شما نیز سوال پیش بیاید که تفاوت رنگ اپوکسی با رنگ پلی یورتان در چیست و یا در چه کاربری و کاربرد هایی از این رنگ ها استفاده می گردد. در مورد این موضوع اطلاعات مناسبی کسب کنید می توانید مقاله را تا انتها مطالعه کرده و با خواندن این موضوعات ارائه شده در این مقاله اطلاعات مناسبی در این زمینه به دست بیاورید با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید:
رنگ اپوکسی انواع مختلفی دارد که از مهمترین آنها می توان به رنگ اپوکسی دیوار، رنگ اپوکسی فلزات مانند رنگ اپوکسی آهن اشاره نمود و همچنین ضخامت رنگ اپوکسی نیز با توجه به کاربری آن می تواند متغیر باشد. در حالت کلی ویژگی های رنگ اپوکسی و رنگ پلی یورتان تا حدود زیادی به یکدیگر شباهت دارد همچنین فرایند تشکیل و اجرای آنها نیز تا حدود زیادی به یکدیگر شباهت داشته و بیشتر با استفاده از اسپره انجام می گردید می گردد و در انتها سطحی یکپارچه و یکدست را تحویل می دهد.

دلایل تفاوت رنگ اپوکسی و پلی اورتان

یکی از انواع تفاوت رنگ اپوکسی با رنگ پلی یورتان در این است که رنگ پلی یورتان بر پایه رزین پلی یورتان را به صورت دو جزئی تولید می گردد و این نوع رنگ مقاومت بسیار بالا در برابر انواع اشعه ها از جمله اشعه ماورای بنفش و نور خورشید از خود نشان می دهد با توجه به این موضوع کاربردهای زیادی توسط رنگ پلی یورتان در محیط های غیر سرپوشیده و چه در محیط هایی که شرایط آب و هوایی سخت وجود دارد تحت پوشش قرار میگیرد.
همچنین رنگ پلی یورتان مقاومت بسیار عالی در برابر رطوبت از خود نشان می دهد. اگر هم بخواهیم در مورد تفاوت رنگ اپوکسی با رنگ پلی یورتان سخن بگوییم می توان در مورد مقاومت و استحکام بسیار مناسب رنگ پلی یورتان در برابر اشعه ماورای بنفش سخن گفت. همچنین یکی دیگر از انواع تفاوت رنگ اپوکسی با رنگ پلی یورتان در این است که مشخصه های سطحی این دو رنگ تا حد زیادی با یکدیگر تفاوت دارند.

تفاوت اپوکسی و پلی اورتان

دلایل تفاوت رنگ اپوکسی و پلی اورتان

یکی دیگر از انواع تفاوت رنگ اپوکسی با رنگ پلی یورتان در این موضوع می باشد که معمولاً قیمت رنگ اپوکسی نسبت به قیمت رنگ پلی یورتان کمتر میباشد با توجه به همین موضوع در کاربری‌های که احتیاج به صرفه اقتصادی و صرفه جویی در بحث هزینه ها می باشد معمولا رنگ های اپوکسی مورد استفاده قرار می گیرند.
از دیگر موارد تفاوت رنگ اپوکسی با رنگ پلی یورتان این موضوع می باشد که رنگ پلی یورتان در برابر انواع مواد شیمیایی و همچنین مواد اسیدی و بازی مقاومت بسیار بهتری از خود نشان داده و همچنین خاصیت ضربه پذیری و تحمل ضربه بهتری در مقایسه با رنگ اپوکسی دارد.
بنابراین استفاده از رنگ پلی یورتان در محیط هایی که حمل و نقل توسط وسایل نقلیه سنگین انجام شده و یا تردد زیاد می باشد گزینه بسیار مناسب تری می باشد. اگر بخواهیم باز هم در مورد تفاوت رنگ اپوکسی با رنگ پلی یورتان سخن بگوییم می توان به خاصیت انعطاف پذیری بهتر رنگ پلی یورتان اشاره کرد که در نتیجه در محیط‌های با تغییرات دمای زیاد پوشش بسیار مناسب و بدون عیب و نقص را ایجاد می نماید.