لاک اپوکسی | اکسیر پرگاس
12
ژوئن

لاک اپوکسی | قیمت لاک اپوکسی شفاف و ضد خش

لاک اپوکسی که به آن اپوکسی شفاف نیز می‌گویند، محصولی دوجزئی بر پایه‌ی رزین اپوکسی و هاردنر پلی آمین است. لاک اپوکسی شفاف و بی‌رنگ است و استفاده از آن هیچ تغییری روی رنگ سطح ایجاد نمی‌کند. لاک اپوکسی پس از خشک شدن، یک لایه‌ی نازک شیشه‌ای و طلق مانند ایجاد می‌کند. لاک اپوکسی بسیار چسبنده بوده و نسبت به خوردگی‌ها، تنش‌ها و خش‌پذیری از مقاومت بالایی برخوردار است. از این محصول به‌عنوان لایه محافظ برای کفپوش های اپوکسی استفاده می‌شود.
همچنین، در سطوحی به کار می‌رود که در آنها مقاومت مکانیکی و زیبایی ظاهری دارای اهمیت است. لاک اپوکسی، در مقایسه با لاک پلی‌استر، سمی نیست. به همین خاطر جایگزین مناسبی برای لاک پلی‌استر در صنایع صنعتی و هنری محسوب می‌شود.

ورنی اپوکسی ، لاک اپوکسی

ورنی اپوکسی که از رزین اپوکسی و هاردنر پلی آمین تشکیل‌شده برای محافظت از سطح و همینطور حفظ زیبایی ظاهری به کار می‌رود. ورنی اپوکسی از مقاومت مکانیکی و ضربه‌پذیری مناسبی برخوردار بوده و به خاطر قابلیت تحمل شوک‌های مکانیکی و مقاومت فشاری عالی، گزینه مناسبی برای کف‌پوش سالن‌ها، کارخانه‌های محصولات بهداشتی و دارویی، صنایع نفت و گاز، سازه‌های دریایی، و صنایع پتروشیمی به شمار می‌آید.
ویژگی بارز این نوع اپوکسی بی رنگ، شفافیت زیاد آن است به‌طوری‌که لایه زیری استفاده ‌شده در زیر کار، به وضوح مشخص می‌شود. ورنی اپوکسی شفاف در مقابل اکثر حلال‌ها، مواد شیمیایی، روغن‌ها، و نمک‌ها مقاوم است. ورنی اپوکسی، که کفپوش اپوکسی شفاف نیز نامیده می‌شود، جزو کف‌پوش‌های پرکاربردی است که به خاطر امکان تنوع طراحی در کف سازی مدرن، از آن به وفور استفاده می‌شود.
ورنی اپوکسی برای کف‌پوش کتابخانه‌ها، حمام، سوپرمارکت‌ها، و سطوح کشتی، و همچنین ایجاد پوشش لعابی برای سیمان و بلوک‌های سیمانی نیز گزینه مناسبی است.

ورنی اپوکسی - لاک اپوکسی | اکسیر پرگاس

خواص فیزیکی و شیمیایی ورنی اپوکسی

لاک اپوکسی مقاومت عالی نسبت به آب، روغن‌های هیدرولیک، بنزین، و مواد شیمایی دارد. همچنین به خوبی می‌تواند در برابر سایش و شوک‌های مکانیکی مقاومت کند. چسبندگی عالی و ضربه‌پذیری مناسب نیز از دیگر خواص مهم ورنی اپوکسی است.

کاربرد لاک اپوکسی

این پوشش برای کاهش سرعت فرسایش بتن در مقابل خوردگی محیطی و آلودگی‌های ناشی از عبور و مرور استفاده می‌شود. ضمن اینکه به‌واسطه این پوشش، سطح نهایی بتن قابل شستشو خواهد بود.

ویژگی‌های لاک اپوکسی

لاک اپوکسی از مقاومت مکانیکی، سایشی، و فشاری بالایی برخوردار است. همچنین چسبندگی عالی به سطوح مختلف بتنی، فلزی، سنگی، چوبی و غیره داشته و می‌تواند به خوبی سطح را در مقابل آلودگی و گردوغبار محافظت کند.
لاک اپوکسی نسبت به نفوذ آب و مواد شیمایی اسیدی و قلیایی مقاوم است. همچنین قابلیت استفاده بدون درز و به‌صورت کاملاً یکپارچه را دارد. با استفاده از لاک اپوکسی می‌توان سطحی تمیز و عاری از قارچ و کپک را ایجاد کرد. همچنین، این نوع رنگ امکان شستشو با آب و مواد شوینده خانگی دارد. ضمن آنکه ترمیم آن بسیار ساده و سریع است.

روش مصرف پوشش لاک شفاف اپوکسی

لاک اپوکسی را می‌توان به ترتیب زیر روی سطوح مختلف گچی، چوبی، فلزی، بتنی، و غیره، استفاده کرد:
• با استفاده از دستگاه ساب و اسکراچر، سطحی که قرار است روی آن پوشش لاک اپوکسی قرار بگیرد را صاف و یک‌دست کنید.
• هرگونه شکاف، ترک، یا شکستگی روی سطح باید پیش از شروع کار برداشته و تخلیه شود.
• سطح باید از هرگونه آلودگی، گردوغبار، و چربی پاک شود.
•پس از پاک‌سازی و وکیوم کردن سطح، نوبت به استفاده از پرایمر اپوکسی می‌رسد. کل سطح را با پرایمر اپوکسی بپوشانید.
• باید با گروت اپوکسی تمام شکاف‌ها، ترک‌ها و شکستگی‌ها را پر کنید تا سطح صاف و یک‌دستی به وجود بیاید. • در مرحله آخر، پس از انجام تمامی کارهای فوق، سطح آماده‌ی اجرای پوشش لاک شفاف اپوکسی است.
• برای ایجاد پوششی با ضخامت یک میلی‌متر، میزان لاک شفاف اپوکسی مورد نیاز برابر با 1.5 کیلوگرم خواهد بود.

کاربرد لاک اپوکسی | اکسیر پرگاس

وسايل و تجهيزات كار

لاک شفاف اپوکسی را می‌توان با استفاده از قلم‌مو، غلطک نمدی، شانه دسته دار (برای مسطح سازی ورنی)، لیسه شانه ای (برای ماستیک‌کاری در ضخامت بالا)، و غلتک هواگیری (برای ضخامت بالا)، روی سطح اجرا کرد.

نکات ایمنی مصرف لاک شفاف اپوکسی

توصیه می‌شود حین کار از ماسک و دستکش‌های صنعتی استفاده کنید. بهتر است در محیط‌های بسته از این اپوکسی شفاف استفاده نشود؛ چراکه استنشاق بخارات حلال این رنگ خطرناک است. با توجه به اشتعال‌زا بودن اپوکسی شفاف باید آن را دور از حرارت و شعله مستقیم نگه دارید.

تماس با اکسیر پرگاس
شماره تماس جهت پاسخگویی به سوالات فنی و استعلام قیمت لاک اپوکسی