رنگ میانی اپوکسی | اکسیر پرگاس
27
مارس

رنگ میانی اپوکسی پلی آمید – رنگ های صنعتی

رنگ میانی اپوکسی که ممکن است از نوع رنگ اپوکسی پلی آمید یا رنگ اپوکسی پلی آمین باشد بر پایه هاردنر و رزین اپوکسی پلی آمید یا پلی آمین طراحی و تولید شده و درآمد مختلفی روانه بازار می گردد.
رنگ میانی اپوکسی دارای یک سری ویژگی ها و مزایای می‌باشد که از جمله مهمترین آنها می توان به درصد جامد حجمی مناسب و ایده آل آن به منظور لایه حد واسط آستر و رنگ رویه اشاره نمود که در نتیجه باعث افزایش ضخامت شده و طول عمر و مقاومت بیشتر رنگ را در برابر انواع مختلف شرایط جوی و همچنین فرسایش و سایش ایجاد می نماید و در نتیجه خواص مکانیکی شیمیایی و فیزیکی سیستم رنگ مورد نظر را تا حدود زیادی بهبود می بخشد.
با توجه به این موضوع که از رنگ میانی اپوکسی می توان بر روی انواع مختلف استرهای دو جزئی استفاده نمود این امکان وجود دارد تا از رنگ اپوکسی به عنوان لایه زیرین بر روی انواع رنگ های اپوکسی پلی اورتان و همچنین کلروکائوچو و یا ویلی و مدل های دیگر رنگ استفاده نمود. همچنین قیمت رنگ اپوکسی پلی آمید با توجه به انواع مختلف آن رقم متفاوتی خواهد بود. برای بدست آوردن اطلاعات لازم می توانید با کارشناسان مجموعه اکسیر پرگاس ارتباط برقرار نمائید.

بررسی مراحل مختلف استفاده از رنگ میانی اپوکسی

رنگ میانی اپوکسی که رنگ دو جزئی به حساب آمده و دارای براقیت ای از نوع نیمه مات می باشد. این رنگ با استفاده از مکانیزم به خشک شدن واکنش شیمیایی میان اعضای این تبخیر شدن حلال به کار رفته در آن خشک می شود، همچنین برای خشک شدن کامل آن چیزی در حدود ۷ روز زمان احتیاج می باشد.
همچنین به منظور خشک شدن سطحی مدت زمانی در حدود ۲ ساعت برای خشک شدن و خشک شدن عمقی آن چیزی در حدود ۸ ساعت زمان احتیاج می باشد. همچنین مدت زمان ژله ای شدن آن چیزی در حدود ۸ ساعت به طول می‌انجامد و نقطه اشتعال آن نیز بر طبق آمار چیزی در حدود ۲۳ درجه سانتیگراد اعلام شده است.

مراحل مختلف استفاده از رنگ میانی اپوکسی | اکسیر پرگاس

شرایط محیطی لازم برای استفاده از رنگ میانی اپوکسی

با توجه به نتایج به دست آمده و تجربیات بهترین دوا برای به کار بردن رنگ میانی اپوکسی و انجام رنگ آمیزی با استفاده از این رنگ دمای در بین ۱۰ تا ۴۰ درجه سانتی گراد می باشد. همچنین برای آن که کیفیت رنگ آمیزی با استفاده از رنگ اپوکسی در حد بالایی باشد پیشنهاد می گردد تا رنگ آمیزی با استفاده از این رنگ در محیط های سرپوشیده و یا در محیط‌هایی که شرایط جوی مناسبی وجود دارد انجام گردد.
همچنین دمای محیطی که قرار است رنگ آمیزی با استفاده از رنگ اپوکسی انجام پذیرد حداقل باید سه درجه بالاتر از نقطه شبنم محیط باشد تا درجه قطرات آب بر روی سطح مورد نظر ایجاد نگردد و کاربرگ رنگ آمیزی خراب نشود.

توصیه های ایمنی در هنگام استفاده از رنگ میانی اپوکسی

پیشنهاد می شود در صورتی که قصد رنگ آمیزی با استفاده از رنگ میانی اپوکسی را در فضای بسته دارید ماسک ‌های مخصوص استفاده کرده و حد المقدور از استنشاق مواد و بخارات حاصل از این رنگ خودداری نمایید؛ و در صورتیکه رنگ اپوکسی پلی آمید با پوست های چشم تان برخورد کرد سریع نسبت به شستشوی محل مورد نظر اقدام نمایید. همچنین رنگ قابل اشتعال می باشد و بهتر است از هرگونه حرارت اضافی و یا شعله دور باشد تا در خطر جانی به وجود نیاید.

تماس با ما
شماره تماس جهت پاسخگویی به سوالات فنی و استعلام قیمت رنگ میانی اپوکسی