رنگ های صنعتی, کفپوش

رنگ اپوکسی چیست؟

رنگ اپوکسی

به رنگ‌هایی که طی واکنش‌های شیمیایی دو ماده رزین اپوکسی و هاردنرهایی از پلی آمین یا پلی آمید حاصل می‌شود رنگ اپوکسی گفته می‌شوند.
این رنگ‌ها بسیار متنوع بوده و موارد کاربرد آن در صنایع مختلف بسیار بالا عنوان شده است به گونه‌ای که می‌توان بسیاری از کفپوش اپوکسی را با استفاده از این رنگ مشاهده کرد که هر یک متناسب با متریال مختلف دارای تفاوت در قیمت مواد اپوکسی خواهند بود.

شماره تماس جهت مشاوره و  دریافت قیمت

کارخانه تولیدی رنگ اکسیر، بزرگترین تولیدکننده طیف وسیعی از رنگ های صنعتی، ترافیکی، جدولی

  تخفیف ویژه با کیفیت قابل رقابت در بازار

رنگ اپوکسی چه مصارفی دارد؟

از رنگ اپوکسی بیشتر به دلیل مقاومت بالایی که در برابر خوردگی، مواد شوینده، شیمیایی، عوامل فیزیکی و حرارتی دارند استفاده می‌شود.
همان‌طور که اشاره شد رنگ اپوکسیاز دو بخش رزین اپوکسی و هاردنر تشکیل شده که ترکیب این دو مواد به رنگ اپوکسی مورد نظر بستگی دارد و باید حتما دستورالعمل‌های موجود را به خوبی انجام داد در غیر این صورت در خشک شدن رنگ اپوکسی تغییراتی ایجاد خواهد شد.
استفاده از رنگ اپوکسی می‌تواند درخشش یک سطح را بیشتر کرده و به همین دلیل می‌توان آن را بر روی بخش‌های مختلفی از سطح اجرایی کرد. از آنجایی که رنگ اپوکسی روی بتن به خوبی ماندگار خواهد بود در حال حاضر می‌توان موارد کاربرد آن را بر روی سطوح بتنی بسیار مشاهده کرد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و دیتاشیت هر محصول روی لینک های زیر کلیک کنید.

پرایمر دو جزئی آمین
پرایمر اپوکسی دو جزیی آمین
پرایمر اپوکسی برای بتن
پرایمر اپوکسی برای بتن
رنگ اپوکسی
رنگ اپوکسی نهایی دو جزیی آمین
رنگ اپوکسی میانی دو جزیی آمین
رنگ اپوکسی میانی دو جزیی آمین
تینر اپوکسی
تینر اپوکسی

به چه علت از رنگ اپوکسی استفاده می‌کنند؟

رنگ اپوکسی بر روی انواع سطوح قابلیت اجرایی دارد به گونه‌ای که از رنگ اپوکسی روی بتن نیز بسیار استفاده می‌شود. گاراژ، زیرزمین و به طور کلی مکان‌هایی که رفت و آمد ماشین در آن بسیار باشد همچون پارکینگ و سایر مکان‌های دیگر از رنگ اپوکسی در آن استفاده می‌شود.

کفپوش اپوکسی برای پارکینگ

اجرای رنگ اپوکسی در پارکینگ

حتماً می‌دانید که پارکینگ، گاراژ و غیره در معرض قرارگیری رد لاستیک، روغن ریزی ماشین و غیره هستند و زمانی که سطح بدون رنگ اپوکسی باشد این لکه‌ها می‌تواند بر روی سطح ماندگار باشد و در این صورت جلوه زیبایی را برای محیط به همراه نخواهد داشت. در مقابل استفاده از رنگ اپوکسی پلی آمین و یا پلی آمید می‌تواند علاوه بر زیبایی سطح به پاکیزگی آن نیز کمک کند.

زمانی که از کفپوش اپوکسی استفاده می‌کنید دیگر به مانند سابق کف گاراژ، پارکینگ و غیره دچار رد لاستیک، جای لکه‌های روغن، پوسته پوسته شدن سطح، شکستگی و غیره نخواهد شد زیرا رنگ اپوکسی به دلیل مقاومت بالا می‌تواند از تمامی موارد اشاره شده جلوگیری کرده و در ضمن دیگر لکه‌های روغنی و مواد دیگر بر روی سطح ماندگار نخواهد بود.

مزیت‌های رنگ اپوکسی روی بتن

بتن سطحی سخت است که رنگ‌های مختلف خیلی بر روی آن دوام نداشته و پس از گذشت مدت زمانی پاک می‌شوند اما رنگ اپوکسی روی بتن ماندگار بوده و می‌تواند به درخشندگی سطح بتن اضافه کند.
رنگ اپوکسی مقاومت بالایی در برابر خراش و سایش دارد و می‌تواند رطوبت موجود در فضا را به خوبی تحمل کند و به همین دلیل پس از گذشت مدت زمانی دچار تغییر رنگ نخواهد شد.

اجرای کفپوش اپوکسی توسط اکسیر پرگاس

به کارگیری از رنگ اپوکسی پلی آمین نیاز به مهارت خاصی دارد زیرا در صورتی که فردی نا آگاه باشید و بخواهید رنگ اپوکسی روی بتن و یا هر سطح دیگر را اجرایی کنید ممکن است رنگ را بسیار استفاده کنید که موجب حباب دار شدن بر روی سطح می‌شود؛

کفپوش اپوکسی

در این صورت علاوه بر تاثیر در زیبایی می‌تواند در کارایی آن نیز بسیار تاثیرگذار باشد به همین دلیل حتماً این کار را به یک فرد متخصص بسپارید.
اگر بخواهید از رنگ اپوکسی در فضای منزل همچون آشپزخانه استفاده کنید می‌توانید این اطمینان را حاصل کنید لکه‌هایی که بر روی سطح ایجاد می‌شود همچون لکه‌های رب، سس کچاپ، انواع روغن، قهوه، چای و بسیاری از موارد دیگر به سرعت از روی سطح پاک شده و کوچک‌ترین لک را بر روی سطح بر جای نخواهد گذاشت.

نحوه اجرایی شدن رنگ اپوکسی

خوشبختانه رنگ اپوکسی قابلیت اجرایی شدن بر روی تمامی سطوح دیوار، سقف، کف و غیره را دارد و می‌توان به سادگی از رنگ اپوکسی روی بتن نیز استفاده کرد. در زیر مراحل لازم را در خصوص اجرایی شدن کفپوش اپوکسی و یا رنگ اپوکسی برای شما تشریح می‌کنیم:

بازدید از سطح

پیش از شروع کار باید از راهنمایی‌های مهندسین فنی در این زمینه برخوردار شد به همین دلیل شرکت تولید کننده کفپوش و رنگ اپوکسی مهندسانی را به جهت بازدید از سطح اعزام کرده تا در صورت وجود مشکلات در سطح آنها را مشاهده کرده تا برای اجرایی شدن رنگ و کفپوش مشکلات آنها را در نظر گیرند.

اجرای کفپوش اپوکسی

اجرایی شدن اپوکسی

در این بخش پس از بررسی‌های مهندسین حال افراد ماهر در زمینه اجرایی کردن کفپوش و رنگ به محل اعزام شده و در جهت تعمیر و تمیز کردن سطوح اقدام می‌کنند زیرا پیش از اجرایی شدن رنگ اپوکسی پلی آمین و پلی آمید باید سطح تمیز و عاری از هر گونه آلودگی و رطوبت باشد.

پرایمر اپوکسی مخصوص بتن

پس از آماده سازی سطح و زیرسازی‌های لازم همچون زبرسازی کردن سطح، در صورتی که قصد دارید بر روی سطح بتنی از اپوکسی استفاده کنید باید از پرایمر اپوکسی مخصوص بتن استفاده کنید.
برای این کار باید مواد اولیه رزین اپوکسی و رنگ اپوکسی پلی آمین به خوبی با یکدیگر ترکیب شده و سپس لایه اول که پرایمر اپوکسی مخصوص بتن و یا هر سطح دیگر است بر روی سطح اجرایی شود و سپس ساعاتی را اجازه می‌دهند تا رنگ بر روی سطح خشک شود.

همان‌طور که ملاحظه فرمودید برای رنگ اپوکسی روی بتن و به طور کلی به کار گرفتن رنگ اپوکسی پلی آمین باید در وهله اول متریال آن را در نظر داشته و سپس متناسب با متراژ، مواد مورد نظر را تهیه کنید زیرا فضایی که متراژ کمتری داشته باشد به طور حتم قیمت مواد اپوکسی جهت تهیه در آن نیز ارزان‌تر خواهد بود.

لازمه تمامی این موارد مشورت با فردی آگاه در این زمینه بوده که می‌تواند به خوبی شما را راهنمایی کند. اجرایی کردن کفپوش اپوکسی و یا رنگ اپوکسی متفاوت از دیگری بوده اما برخی از مواد همچون رزین و هاردنر در هر دو کار استفاده می‌شود.
اجرایی شدن کفپوش اپوکسی در صنایع مختلف یک امر ضروری عنوان شده و می‌تواند به صورت 2 لایه و 3 لایه متناسب با نیاز کارفرما بر روی سطح اجرایی شود که نوع 3 لایه آن از دوام و مقاومت بالاتری برخوردار خواهد بود.

کفپوش اپوکسی

نمونه اجرای کفپوش اپوکسی اکسیرپرگاس

برای مشاهده ی کامل نمونه اجراهای کفپوش اپوکسی روی عکس های زیر کلیک کنید

اکسیر پرگاس

اجرای کفپوش اپوکسی توسط تیم اکسیرپرگاس

فیلم اجرای کفپوش اپوکسی صنعتی

فیلم اجرای کفپوش اپوکسی پارکینگی

فیلم اجرای کفپوش اپوکسی ورزشی