رنگ های صنعتی

رنگ ها و پوشش های صنعتی

شماره تماس جهت مشاوره و  دریافت قیمت

کارخانه تولیدی رنگ اکسیر، بزرگترین تولیدکننده طیف وسیعی از رنگ های صنعتی، ترافیکی، جدولی

  تخفیف ویژه با کیفیت قابل رقابت در بازار

اکسیر پرگاس

آشنایی با انواع رنگ های صنعتی

رنگ های صنعتی انواع مختلفی داشته و در حالت کلی به عنوان یک پوشش در رنگ آمیزی های مختلف به حساب می‌آیند که در زمینه مقاومت های شیمیایی و مقاومت در برابر خوردگی و پوسیدگی در بالاترین استانداردهای موجود در سراسر دنیا از نظر صنعتی قرار دارد. چرا که این رنگ در شرایط قرار می گیرد و از آن استفاده می گردد که نیاز است تا مقاومت بسیار بالایی در برابر مواد شیمیایی مواد اسیدی و بازی و غیر از خود نشان دهد. انواع مختلف رنگ های صنعتی معمولا از مواد پلیمری ساخته می شوند که می توانند سخت ترین پوشش را ایجاد نمایند. ما در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع مختلف بردهای صنعتی و پردازش پس از اینکه اطلاعات مناسبی در این زمینه کسب کنید اما در ادامه مقاله همراه باشید:

اکسیر پرگاس

انواع رنگ های صنعتی

در حالت کلی مدل های مختلف رنگ های صنعتی در مصارف مختلف صنعتی در ساخت لوازم خانگی و آشپزخانه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. لایه رویه مورد استفاده قرار می‌گیرند با توجه به نوع زرین به کار رفته در ساخت آن ها دارای محدودیت های بیشتری می باشند اما هر چه این رنگ‌ها در سطوح زیرین به عنوان پوشش آستری و یا اصلی به کار رفته باشند امکان وجود تنوع رنگی بیشتر برای رنگ های صنعتی افزایش پیدا می کند.

به عنوان مثال چند مورد از انواع رنگهای صنعتی از نوع آستری را مثال بزنیم می‌توان به آستری های پلی یورتانی، آستری های فوری، آستری های کور، آستری های اپوکسی و غیره اشاره کنیم. قیمت رنگ های صنعتی با توجه به انواع مختلف و رنگهای صنعتی قیمت متغیری خواهد بود و با توجه به رنگی که ما انتخاب میکنیم ممکن است قیمت انواع مختلف رنگ صنعتی افزایش پیدا کرده و یا کاهش پیدا کند. در ادامه به لیست تعدادی از مهم ترین انواع رنگ های صنعتی خواهیم پرداخت:

 • رنگ هوا خشک مورد استفاده در آستری و یا رویه
 • رنگ سریع خشک مورد استفاده در رویه و آستری
 • رنگ اپوکسی پلی آمید مورد استفاده در آستری میانی و یا رویه
 • رنگ اپوکسی استر هوا خشک مورد استفاده در استری و رویه
 • رنگ کولتار اپوکسی مورد استفاده در استری و رویه
 • و بسیاری موارد دیگر
رنگ-صنعتی2
اکسیر پرگاس

مهم ترین کاربرد های رنگ های صنعتی

در حالت کلی انواع مختلف رنگ های صنعتی عمر مفید موادی که بر روی آنها از رنگ های صنعتی به عنوان پوشش استفاده شده را افزایش داده که این مورد در نتیجه هزینه های جایگزینی این مواد را تا حد زیادی کاهش می دهد و باعث ایجاد صرفه اقتصادی بسیار مناسبی می گردد. برخی از مهم‌ترین پلیمرهای مورد استفاده که از آنها برای ساخت رنگ صنعتی استفاده می شود اپوکسی فلورو پلیمر و پلی یورتان می باشد.

اگر بخواهیم در مورد کاربردهای رنگ های صنعتی سوخت بگیریم باید بگویم که زمینه کاربرد این رنگ ها بسیار وسیع می باشد و این رنگها در انواع مختلف صنایع مربوط به آب و فاضلاب صنایع پتروشیمی صنایع تجهیزات پردازش مواد غذایی صنایع و تجهیزات کشاورزی صنایع و تجهیزات ساخت خودرو و ماشین آلات صنعتی و بسیاری موارد دیگر دارای کاربرد و کاربری بسیار گسترده هستند.

paint (1) رنگ اپوکسی اکسیرپرگاس

  پرایمر اپوکسی استر هوا خشک

  پرایمر اپوکسی استر هوا خشک بر پایه رزین های آلکیدی – اپوکسی استر به صورت تک جزیی (هوا خشک) طراحی گردیده و دارای سرعت خشک شدن بالایی بوده و در مصارفی که نیاز به سرعت بالای اعمال پوشش می‌باشد کاربرد مناسبی دارد این پرایمر دارای مقاومت فیزیکی و شیمیایی مناسبی بوده و جهت استفاده بر روی فلزات تولید شده است

  پرایمر زینک ریچ اپوکسی پلی آمید

  پرایمر زینک ریچ اپوکسی پلی آمید برپایه رزین های اپوکسی پلی آمید ساخته شده و به صورت غنی شده از روی(60 الی 90 %) تهیه شده یکی از بهترین پرایمر سیستم های رنگی مورد استفاده در صنایع با درجه مقاومت بالا دربرابر خوردگی میباشد

   

  پرایمر زینک فسفات پلی آمید اپوکسی

  پرایمر زینک فسفات پلی آمید اپوکسی اکسیرپرگاس این پرایمر برپایه رزین های اپوکسی پلی آمید ساخته شده و حاوی پیگمنت های ضدخوردگی زینک فسفات میباشد این محصول یکی از بهترین پرایمر های سیستم های رنگی مورد استفاده در صنایع فلزی اسکلت سازی،پوشش مخازن و لوله ها است.

  پرایمر زینک کرومات آلکیدی

  پرایمر زینک کرومات آلکیدی اکسیرپرگاس این پرایمر برپایه رزین های آلکیدی (پایه روغنی) ساخته شده و حاوی پیگمنت های ضدخوردگی زینک کرومات میباشد این محصول یکی از بهترین پرایمر های سیستم های رنگی مورد استفاده در صنایع فلزی اسکلت سازی،پوشش مخازن و لوله ها است.

  پرایمر کولتار اپوکسی پلی آمید

  پرایمر کولتار اپوکسی پلی آمید اکسیرپرگاس بر پایه ی رزین های اپوکسی کولتار تهیه گردیده و دارای خواص مناسب جهت سطوح غوطه ور و مجاور مایعات پایه نفتی میباشد بر همین اساس از این پرایمر جهت پوشش مخازن نفتی و لوله ها ی حاوی مواد پایه نفتی استفاده میگردد این پرایمر قابلیت اجرا بر روی سطح بتن و فلز را دارا میباشد

  تینر اپوکسی

  تینر اپوکسی اکسیرپرگاس جهت رقیق سازی رنگ های اپوکسی بر پایه رزین اپوکسی و شستشوی ابزار رنگ آمیزی به کار میرود

  تینر پلی یورتان

  تینر اپوکسی اکسیرپرگاس جهت رقیق سازی رنگ های اپوکسی بر پایه رزین اپوکسی و شستشوی ابزار رنگ آمیزی به کار میرود

  تینر زینک اتیل سیلیکات

  تینر زینک اتیل سیلیکات اکسیرپرگاس جهت رقیق سازی رنگ های اتیل سیلیکات و شستشوی ابزار رنگ آمیزی به کار مبرود

  رنگ میانی اپوکسی پلی آمید

  پوشش میانی اپوکسی پلی آمید اکسیر پرگاس از رزین های دو جزیی اپوکسی پلی آمید بوده ، این محصول حاوی درصد بالایی از مواد موثر بوده که باعث میگردد پس از خشک شدن میزان بسیار کمی افت حجمی پیدا نماید و جهت اجرا در ضخامت بخشی پوشش بسیار مناسب میباشد، این پوشش معمولا پس از یک لایه پرایمر از خانواده ی اپوکسی اجرا میگردد و جهت حفاظت از محیط ها با خوردگی بالا همچون تجهیزات دریایی و بندری و اسکلت های فلزی و سازه های فولادی بسیار مناسب میباشد.

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 3 میانگین: 5]