رنگ های صنعتی

رنگ اپوکسی لوله فولادی

شماره تماس جهت مشاوره و  دریافت قیمت

کارخانه تولیدی رنگ اکسیر، بزرگترین تولیدکننده طیف وسیعی از رنگ های صنعتی، ترافیکی، جدولی

  تخفیف ویژه با کیفیت قابل رقابت در بازار

اکسیر پرگاس

رنگ اپوکسی لوله فولادی

رنگ اپوکسی از  جمله مواردی می باشد که برای رنگ کردن  لوله های فولادی به کار میرود. پوشش های اپوکسی با قابلیت چسبندگی بالا،قابل استفاده  بر روی طیف وسیعی از سطح می باشد. عناصر تشکیل دهنده رنگ اپوکسی ، رزین اپوکسی و هاردنر پلی آمید میباشد. ترکیب این دو عنصر برای تشکیل رنگ اپوکسی باعث میشوند تا در نتیجه اپوکسی دارای مقاومت بالایی در برابر حرارت و رطوبت ،اصطکاک،عوامل جوی و شیمیایی می شود.

نکته قابل توجه آن است که رنگ اپوکسی پس از خشک شدن کامل، قابلیت شستشو پیدا میکند.و به دلیل آنکه اپوکسی دارای  خاصیت انعطاف پذیری بسیار بالایی میباشد. در برخی از موارد نیز با اضافه کردن مقداری رنگ کولتار به اپوکسی می توان مقاومت لوله های فولادی را در برابر اب و خطر زنگ زدگی افزایش داد.

در مواردی دیگر نیز شاهد این هستیم که ، آستر زینک ریچ اپوکسی ، باعث  ایجاد لایه ای حفاظتی بر لوله های روی سطح فولاد و آهن شده  و علاوه بر آنکه از لوله های فولادی در مقابل خطر زنگ زدگی جلوگیری می کند ،بلکه سطوح فولادی را در مقابل عوامل خورنده در مدت زمان های طولانی و سالیان دراز حفظ میکند.

رنگ-لوله-فولادی1
اکسیر پرگاس

کاربردهای مهم رنگ اپوکسی در لوله های فولادی

1-رنگ ها و پوشش های مختلفی از رنگهای اپوکسی وجود دارند که در قالب های صنعتی و کامپوزیت های مرتبط به تولیدات صنعتی،,سامانه های الکترونیک مختلفی با هدف  مصارف خانگی و دریایی , هوافضا, زیست شناسی استفاده کرد .

2- همچنین از رنگ اپوکسی می توان بر روی لوله های فلزی، سطوح چوبی و سیمانی استفاده کرد،همانطور که میدانید، در موتورخانه ها، سطوحی که نزدیک به  مواد شیمیایی هستند،در مکان هایی همچون سرزمین های نیمه مرطوب،و کف پارکینگ ها و کارخانه های تولیدی ،و…… شاهد کاربرد رنگ اپوکسی هستیم.

3-جالب است که بدانید برای رنگ لوله های نفت و گاز نیز از رنگ اپوکسی استفاده می شود و دلیل آن مقاومت بالا این ماده است که در صنعت نفت و گاز به دلیل حساسیت بالای لوله های فولادی از رنگ اپوکسی برای رنگ لوله و پوشش داخلی لوله های فولادی استفاده میشود . به طور خلاصه باید گفت که در هر  جایی که نیاز به یک پوشش مقاوم دیده میشود  ،می توان رنگ اپوکسی را مورد استفاده قرار داد.

اکسیر پرگاس

دلیل اهمیت رنگ اپوکسی در صنایع شیمیایی

1-موادی که از  ماده ی شیمیایی اپوکسی ساخته می شوند ،دارای کارکردهای مختلفی  می باشد، که از مهمترین کاربرد آن میتوان به  ساخت رنگ های مقاوم اپوکسی و کفپوش اپوکسی اشاره کرد .

2-اپوکسی ها دارای ،خواص بسیار متفاوتی  می باشند.

به طور کلی اپوکسی ها دارای ویژگی منحصر بفردی  همچون،چسبندگی بالا و مقاومت شیمیایی – گرمایی بالا هستند.حتی رنگ های اپوکسی ها با خاصیت  مقاومت الکتریکی بسیار بالا و چسبندگی بالا و مقاومت شیمیایی و گرمایی و خواص خارق العاده دیگرش که میتوان به عنوان مثال، مقاومت الکتریکی بسیار خوب آنها نسبت به اکثر رزین های را نام برد،کاربرد بسیار بالایی برای رنگ کردن لوله های فولادی دارد .

3-بسیاری از خواص اپوکسی به دلیل خواص انعطاف پذیر آن قابل تغییر میباشد ،تنها کافیست آن را با مواد مختلفی ترکیب کرد . برای مثال برای رنگ کردن لوله های فولادی که از رنگ اپوکسی به همراه نقره استفاده میشود،میتوان گفت که رسانایی الکتریکی را بالا میبرند.

یا رنگ های اپوکسی که با روی مخلوط میشوند ،  باعث افزایش مقاومت لوله های فولادی در مقابل خوردگی میباشد.

گاهی نیز می توان رنگ اپوکسی مورد نظر را با کربو قاطی کرد تا بتوان از آن به عنوان عایق لوله های فولادی استفاده کرد.

رنگ-لوله-فولادی2
رنگ مخازن

بیشترین کاربرد رنگ اپوکسی

امروزه شاهد آن هستیم که  ،کاربرد رنگ اپوکسی در  لوله های فولادی بیشتر در صنایع و شرکت های پتروشیمی به کار میرود.

لوله های فولادی که با رنگ اپوکسی پوشیده شده اند،بیشتر برای  انتقال آب، گاز، نفت خام و سایر فرآورده های نفتی و پتروشیمی به کار میروند.به همین دلیل نیز عمر طولانی لوله های فولادی برای صاحبان کسب و کار اهمیت بسیار زیادی دارد.

لوله های فولادی بسیار با ارزش بوده و برای جلوگیری از خرج دوباره برای تهیه ی آن بهتر است به فکر یک راه چاره باشیم.لوله های فولادی  از گذشت مدتی در معرض خطراتی همچون ، خوردگی و همچنین افزایش راندمان با کاهش اصطکاک سیال با بدنه لوله قرار میگیرد و این خطرات که باگذشت رمان اتفاق میفتند،اهمیت تهیه ی پوشش لوله های فولادی را دوچندان میکند.

مجموعه پوشش اکسیر پارسه تولید کننده انواع رنگ های اپوکسی با بالاترین کیفیت، مقاومت و نازل ترین قیمت آماده همکاری با کلیه مجموعه های صنعتی می باشد.

paint (1) رنگ سوله اکسیرپرگاس

  پرایمر اپوکسی پلی آمید

  پرایمر پلی آمید اپوکسی اکسیرپرگاس این پرایمر برپایه رزین های اپوکسی پلی آمید ساخته شده و حاوی پیگمنت های ضدخوردگی میباشد این محصول یکی از بهترین پرایمر های سیستم های رنگی مورد استفاده در صنایع فلزی اسکلت سازی،پوشش مخازن و لوله ها است.

  پرایمر زینک ریچ اپوکسی پلی آمید

  پرایمر زینک ریچ اپوکسی پلی آمید برپایه رزین های اپوکسی پلی آمید ساخته شده و به صورت غنی شده از روی(60 الی 90 %) تهیه شده یکی از بهترین پرایمر سیستم های رنگی مورد استفاده در صنایع با درجه مقاومت بالا دربرابر خوردگی میباشد

   

  پرایمر زینک فسفات پلی آمید اپوکسی

  پرایمر زینک فسفات پلی آمید اپوکسی اکسیرپرگاس این پرایمر برپایه رزین های اپوکسی پلی آمید ساخته شده و حاوی پیگمنت های ضدخوردگی زینک فسفات میباشد این محصول یکی از بهترین پرایمر های سیستم های رنگی مورد استفاده در صنایع فلزی اسکلت سازی،پوشش مخازن و لوله ها است.

  پرایمر زینک کرومات پلی آمید اپوکسی

  پرایمر زینک کرومات پلی آمید اپوکسی اکسیرپرگاس این پرایمر برپایه رزین های اپوکسی پلی آمید ساخته شده و حاوی پیگمنت های ضدخوردگی زینک کرومات میباشد این محصول یکی از بهترین پرایمر های سیستم های رنگی مورد استفاده در صنایع فلزی اسکلت سازی،پوشش مخازن و لوله ها است.

  رنگ اپوکسی بدون حلال( سالونت فری) solvent free

  رنگ اپوکسی بدون حلال( سالونت فری) اکسیرپرگاس بر پایه رزین های اپوکسی پلی آمین به صورت بدون حلال(100%جامد) ساخته شده و پس از کیورینگ کمترین افت حجمی در این محصول اتفاق میوفتد همچنین این نوع اپوکسی مقاومت بسیار خوبی در برابر محیط های اسیدی و بازی دارد

  رنگ رویه اپوکسی پلی آمید دو جزیی

  رویه اپوکسی پلی آمید اکسیرپرگاس از رزین های اپوکسی پلی آمید دو جزیی استاندارد تهیه گردیده و دارای مقاومت دربرابر رطوبت، اسید ها و باز های معمولی میباشد همچنین به دلیل کاربری بسیار بالای این پوشش در اکثر سیستم های رنگی مورد استفاده قرار میگیرد .

  رنگ رویه اپوکسی پلی آمید مات

  رویه اپوکسی پلی آمید اکسیرپرگاس از رزین های اپوکسی پلی آمید دو جزیی استاندارد تهیه گردیده و دارای مقاومت دربرابر رطوبت، اسید ها و باز های معمولی میباشد همچنین به دلیل کاربری بسیار بالای این پوشش در اکثر سیستم های رنگی مورد استفاده قرار میگیرد.

  رنگ میانی آمید اپوکسی های بیلد

  پوشش میانی آمید اپوکسی های بیلد اکسیرپرگاس از رزین های دو جزیی آمید های بیلد ساخته شده و با دارا بودن درصد بالای جامد حجمی بر روی فیلم خشک خود قابلیت اجرا در ضخامت های بالا ایجاد مینماید همچنین به دلیل داشتن پیگمنت های ضد خوردگی و مقاومت دربرابر رطوبت، اسید ها و باز های معمولی قابلیت استفاده به عنوان لایه ی نهایی را دارا میباشد .

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 8 میانگین: 5]