کفپوش

کفپوش آنتی باکتریال بیمارستانی

شماره تماس جهت مشاوره و  دریافت قیمت

کارخانه تولیدی رنگ اکسیر، بزرگترین تولیدکننده طیف وسیعی از رنگ های صنعتی، ترافیکی، جدولی

  تخفیف ویژه با کیفیت قابل رقابت در بازار

اکسیر پرگاس

کفپوش آنتی باکتریال بیمارستانی

بیمارستان‌ها محیط‌های پر‌ترددی هستند که ضد عفونی و بهداشتی بودن‌شان، و تمیز نگه داشتن‌شان از هرگونه آلودگی و ناپاکی، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
بدیهی است که موقع ساخت بیمارستان‌ها باید استاندارد‌های ویژه‌ای را رعایت کرد و در زیرساخت‌های آن از مصالح و تجهیزات خاصی استفاده کرد. یکی از پر‌اهمیت‌ترین قسمت‌هایی که باید در احداث بیمارستان به آن دقت شود کفپوش ساختمان است.

با توجه به اهمیت بسیار ویژه‌ای که کفپوش بیمارستان، و جنس، نوع، دوام، و بهداشتی بودن آن دارد، تصمیم گرفتیم در این مقاله به کفپوش های بیمارستانی، ویژگی‌هایی که باید داشته باشند، و کاربرد‌ها و طرز استفاده‌ی آن‌ها بپردازیم و اطلاعات بیشتری در این باره کسب کنیم.

اکسیر پرگاس

کفپوش بیمارستانی

بهداشت و پاکیزگی در بیمارستان‌ها جزو اصول اولیه بوده و رعایت آن بسیار مهم و ضروری است. از طرفی بیمارستان‌ها اغلب مکان‌های پر‌ترددی هستند و در طول روز افراد زیادی، از مراجعه‌کنندگان و بیماران و همراهان آن‌ها گرفته تا پزشکان، پرستاران، و دیگر اعضای کادر درمانی و اداری و خدماتی، به آن رفت و آمد می‌کنند. شاید حتی محاسبه تعداد نفراتی که در طول یک روز به یک بیمارستان رفت و آمد می‌کنند کار ساده‌ای نباشد.

بنابراین کفپوش‌هایی که در بیمارستان مورد استفاده قرار می‌گیرند، از کفپوش اتاق عمل و بخش مراقبت‌های ویژه گرفته تا کفپوش قسمت‌های اداری، بخش، و راهرو‌ها، علاوه بر استحکام و مقاومت بالا در برابر ضربه و فشار، باید قابلیت شستشوی آسان و ضدعفونی شدن را هم داشته باشند.

علاوه بر این، نکات دیگری مثل قابلیت رنگ‌آمیزی کفپوش‌ها، بهداشتی بودن‌شان، سازگاری‌شان با شرایط جوی و آب‌وهوایی منطقه، و خیلی موارد دیگر، باید در مورد کفپوش های بیمارستانی مورد توجه قرار گیرد.

کفپوش-آنتی-باکتریال
اکسیر پرگاس

کاربرد کفپوش‌اپوکسی بیمارستانی

عموما اجرای کفپوش بیمارستانی به دو صورت انجام می‌گیرد:
کفپوش مخصوص اتاق عمل و ریکاوری که باید هم آنتی‌استاتیک و هم آنتی‌باکتریال باشند.
کفپوش بیمارستانی مربوط به سایر بخش‌ها که فقط آنتی‌باکتریال بودن آن کافی است

معمولاً توصیه می‌شود در هنگام خرید و نصب کفپوش بیمارستانی، از کفپوش‌های یکپارچه و بدون درز استفاده شود. نکته‌ای که بسیار حائز اهمیت است، استفاده از کفپوش‌هایی است که ویژگی آنتی باکتریال داشته و میکروب و آلودگی را جذب نمی‌کنند. کفپوش‌های یکپارچه پلیمری، کفپوش‌های اپوکسی و کفپوش های پلی یورتان، نمونه‌ای از این نوع کفپوش های آنتی باکتریال هسند.

 این کفپوش‌ها کاملا یکپارچه، بدون درز، و ضد لغزش بوده و در برابر مواد شیمیایی، ضربه، خش، و تجمع آلودگی، میکروب، و عفونت، بسیار مقاوم هستند. همچنین، این کفپوش‌ها به محیط زیبایی ویژه‌ای می‌بخشند و آن را تمیز‌تر نگه می‌دارند. ضمن آنکه هزینه نگهداری‌شان بسیار ناچیز است.

کفپوش-آنتی-باکتریال1
اکسیر پرگاس

ویژگی‌های کفپوش آنتی‌باکتریال

کفپوش های آنتی باکتریال، آلودگی‌ها و میکروب‌ها را به خود جذب نمی‌کنند. این کفپوش‌ها قابل شستشو بوده و می‌توان آنها را به سرعت و سادگی شستشو و ضد عفونی کرد. به همین دلیل، کفپوش های آنتی باکتریال برای بیمارستان‌ها، مطب‌ها، درمانگاه‌ها، کلینیک‌ها، دندان‌پزشکی‌ها، داروخانه‌ها، آزمایشگاه‌ها، و دیگر اماکن بهداشتی و درمانی مناسب هستند.

کفپوش های آنتی باکتریال کاملا بدون درز هستند و به همین خاطر، هیچ آلودگی یا جسم اضافه‌ای در لا‌به‌لای آن جمع نمی‌شود.
حفظ سکوت و آرامش در محیط‌های درمانی، هم برای استراحت بیماران و هم برای تمرکز پزشکان و پرسنل بیمارستان، بسیار مهم و ضروری است.

کفپوش های آنتی باکتریال اپوکسی، کاملا بی‌صدا هستند و هیچ‌گونه آلودگی صوتی ایجاد نمی‌کنند. ضمن اینکه، همانطور که گفته شد، کفپوش های آنتی باکتریال مقاومت شیمیایی و مقاومت مکانیکی عالی‌ای دارند و برای محیط‌هایی که بهداشتی بودن آن مهم است، مناسب هستند. این کفپوش‌ها قابل شستشو بوده و از آنجایی که استحکام و دوام بالایی دارند، کاملا ضد لغزش، ضد ساییدگی و ضد خراش هستند. این کفپوش‌ها حتی در برابر لکه‌ها هم مقاوم‌ند.

از آن‌جایی که این کفپوش های بهداشتی، الکتریسیته ساکن را از خود عبور می‌دهند، در اتاق عمل ایجاد جرقه و ناهنجاری نمی‌کنند. بدین ترتیب، عمل‌های جراحی با آرامش و بدون هیچ حاشیه‌ی جانبی به انجام می‌رسد.

کفپوش های بیمارستانی باید یکپارچه باشند تا برای جا‌به‌جایی تجهیزات بیمارستانی مثل برانکارد، ویلچر، گاری، و انواع دستگاه‌های پرتونگاری مناسب باشد.

در بیمارستان‌ها اغلب با سالمندان و بیمارانی روبرو هستیم که به دلیل ضعف جسمانی، برای راه رفتن با مشکل و دشواری روبرو هستند. به همین خاطر کفپوش های بهداشتی، ضمن حفظ انعطاف‌پذیری، نباید لغزنده باشند تا احتمال لغزش و سر خوردن بیماران و همینطور پرسنل بیمارستان به حداقل برسد و عبور و مرور بیماران و افرادی که با عصا تردد می‌کنند، به راحتی انجام شود.

و در نهایت اینکه کفپوش های آنتی باکتریال باید در برابر نفوذ آب، انواع مایعات، روغن‌ها، و محلول‌های مختلف مقاوم باشند تا هیچ ماده اضافه‌ای به درون آن‌ها نفوذ نکند.

کفپوش-آنتی-باکتریال2
اکسیر پرگاس

کاربرد کفپوش‌های بیمارستانی و بهداشتی

کفپوش های بیمارستانی به دلیل ضد باکتری بودن‌شان، بهترین انتخاب برای اتاق‌های سی‌سی‌یو و آی‌سی‌یو، اتاق عمل، اتاق پرستاری، مراکز داروسازی، خانه‌های بهداشت و سلامت، و دندان‌پزشکی‌ها هستند.
این کفپوش های بیمارستانی و بهداشتی در موارد زیر کاربرد دارند:

 • مطب پزشکان و دندان‌پزشکی‌ها
 • آزمایشگاه‌ها
 • اتاق عمل
 • داروخانه‌ها
 • آشپزخانه
 • راهرو‌ها و اتاق‌های بیمارستان‌ها
 • اورژانس بیمارستان‌ها
 • کلینیک‌ها و درمانگاه‌ها
 • آی‌سی‌یو و سی‌سی‌یو
 • فیزیوتراپی و رادیولوژی
paint (1) رنگ اپوکسی اکسیرپرگاس

  رنگ اپوکسی میانی دو جزیی آمین

  رنگ اپوکسی میانی دو جزیی آمین اکسیرپرگاس به دلیل خاصیت چسبندگی عالی در ضخامت های بالا به عنوان لایه ی میانی در سیستم کفپوش های یکپارچه ی اپوکسی کاربرد ویژه ای دارد همچنین جهت ایجاد یک لایه با ضخامت بالا در پوشش های صنعتی جهت جلوگیری از خوردگی در شرایط سخت با خوردگی بالا به کار میرود

  رنگ اپوکسی نهایی دو جزیی آمین

  رنگ اپوکسی نهایی دو جزیی آمین اکسیرپرگاس دارای مقاومت سایشی بسیار بالایی بوده و در مقابل روغن ها، اسیدها و باز ها مقاومت مناسبی از خود نشان میدهد همین خواص باعث شده به عنوان لایه ی نهایی در سیستم کفپوش های یکپارچه ی اپوکسی شناخته شود

  رنگ پلی یورتان تارتان

  رنگ پلی یورتان تارتان اکسیرپرگاس برپایه رزین های دو جزئی پلی یورتان ساخته شده و دارای انعطاف پذیری بسیار بالا ، مقاومت سایشی وچسبندگی بسیار مناسبی میباشند همچنین به دلیل مقاومت مناسب در برابر سایش و دارا بودن خاصیت آنتی یو ویanti uv به عنوان لایه رویه در سیستم کفپوش های یکپارچه پیست های ورزشی (دومیدانی) کاربرد ویژه ای داشته باشد

  رنگ پلی یورتان ورزشی

  رنگ پلی یورتان ورزشی اکسیرپرگاس برپایه رزین های دو جزئی پلی یورتان ساخته شده و دارای انعطاف پذیری بسیار بالا ، مقاومت سایشی وچسبندگی بسیار مناسبی میباشند همچنین به دلیل مقاومت مناسب در برابر سایش و دارا بودن خاصیت آنتی یو ویanti uv به عنوان لایه رویه در سیستم کفپوش های یکپارچه در معرض آفتاب (یو وی ) و زمین ها و پیست های ورزشی کاربرد ویژه ای داشته باشد

  لایه میانی پوشش کف اپوکسی

  لایه میانی پوشش کف اپوکسی اکسیرپرگاس به دلیل خاصیت چسبندگی عالی در ضخامت های بالا به عنوان لایه ی میانی در سیستم کفپوش های یکپارچه ی اپوکسی کاربرد ویژه ای دارد همچنین جهت ایجاد یک لایه با ضخامت بالا در پوشش های صنعتی جهت جلوگیری از خوردگی در شرایط سخت با خوردگی بالا به کار میرود

  لایه میانی پوشش کف پلی یورتان

  لایه میانی پوشش کف پلی یورتان اکسیرپرگاس برپایه رزین های دو جزئی پلی یورتان ساخته شده و دارای مقاومت سایشی وچسبندگی بسیار مناسبی میباشند همچنین به دلیل مقاومت مناسب در برابر سایش و دارا بودن خاصیت آنتی یو ویanti uv به عنوان لایه رویه در سیستم کفپوش های یکپارچه در معرض آفتاب (یو وی ) و زمین ها و پیست های ورزشی کاربرد ویژه ای داشته باشد

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 3 میانگین: 5]