رنگ های صنعتی

انواع پوشش و رنگ مخزن

شماره تماس جهت مشاوره و  دریافت قیمت

کارخانه تولیدی رنگ اکسیر، بزرگترین تولیدکننده طیف وسیعی از رنگ های صنعتی، ترافیکی، جدولی

  تخفیف ویژه با کیفیت قابل رقابت در بازار

انواع رنگ مخازن

رنگ مخصوص مخزن

بحث خوردگی و فرسودگی همیشه در صنایع نفت و پتروشیمی، مهم و حائز اهمیت بوده است. در حقیقت فرسودگی و خوردگی در قسمت‌های مختلف نظیر لوله‌ها و اتصالات، مخازن حمل و نگهداری مواد شیمیایی مختلف، برج‌های خنک‌کننده، مبدل‌های حرارتی و غیره می‌تواند خسارت‌های جدی را به سیستم تحمیل کند. لذا انتخاب رنگ مناسب جهت رنگ آمیزی مخازن و سایر تأسیسات پتروشیمی، می‌تواند پوشش مناسبی برای این تأسیسات ایجاد کرده و از خوردگی و فرسودگی زودهنگام آن‌ها جلوگیری کند.

رنگ-مخزن2
رنگ مخازن

انواع رنگ مخزن

رنگ آمیزی مخازن موجب بالا رفتن طول عمر آن‌ها شده و از فرسودگی و خوردگی آن‌ها جلوگیری می‌کند. در صنعت، از رنگ‌های متعددی استفاده می‌شود که می‌توان به چند مورد از مهم‌ترین آن‌ها اشاره کرد.

رنگ مخصوص مخازن

رنگ پلی اورتان

رنگ پلی اورتان دوجزئی است. این رنگ از دو ماده تشکیل شده که می‌بایست قبل از رنگ‌آمیزی با هم ترکیب شوند. رنگ دوجزئی پلی‌اورتان اکسیرپرگاس، مقاومت مکانیکی و شیمیایی بالایی داشته و به‌خوبی در شرایط سخت محیطی از تأسیسات سنگین صنعتی در برابر اشعه ماورا بنفش حفاظت می‌کند. این رنگ می‌تواند با ایجاد یک‌فیلم ضخیم ، به‌صورت یک سیستم یک‌لایه پوششی مورد استفاده قرار گیرد. این رنگ معمولاً به‌عنوان لایه نهایی در سیستم‌های چندلایه نیز استفاده می‌شود.
رنگ پلی‌اورتان در رنگ آمیزی مخازن و خط لوله، تأسیسات دریایی، اسکلت‌های فلزی، سطوح فولادی و سطوح مستقر در فضای باز مورد استفاده قرار گرفته و در محیط‌های خورنده صنعتی، آفتاب، و گرمای 120 درجه سانتی‌گراد، کاملاً مقاوم عمل می‌کند.

رنگ مخصوص مخازن

پرایمر اپوکسی زینک ریچ

این پرایمر دوجزئی است و بر پایه رزین‌های اپوکسی– پلی‌آمیدحاوی پودر روی خالص جهت حفاظت از تأسیسات در برابر خوردگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آنجا که بیش از 90 درصد پودر روی در فیلم خشک آن قرار دارد، پرایمر اپوکسی زینک ریچ به روش کاتدیک از سطوح فلزی در برابر خوردگی محافظت می‌کند. این پرایمر در سیستم‌های چندلایه پوششی به‌عنوان آستر استفاده‌ شده و از ضخامت و سرعت خشک شدن مناسبی نیز بهره می‌برد. البته می‌توان از این رنگ به‌عنوان یک‌ لایه پوششی و به‌عنوان رنگ رویه نیز استفاده کرد.
اپوکسی زینک ریچ در محیط‌های خورنده صنعتی، سطوح غوطه‌ور در آب، اسکلت‌های فلزی، مخازن، و خط لوله استفاده می‌شود.

رنگ مخصوص مخازن آب آشامیدنی

رنگ اپوکسی مخازن آب آشامیدنی

رنگ اپوکسی دوجزئی بدون حلالی که در رنگ‌آمیزی مخازن آب آشامیدنی مورداستفاده قرار می‌گیرد، و در برابر آب و عوامل خورنده کاملاً مقاوم است. از این رنگ می‌توان به‌عنوان لایه آستری، میانی و نهایی تمام خطوط انتقال و مخازن آب استفاده کرد.

رنگ مخزن

رنگ اپوکسی مخازن سوخت

رنگ اپوکسی مخازن سوخت در برابر مواد شیمیایی، حلال‌ها، و مواد نفتی کاملاً مقاوم است و چسبندگی، دوام و مقاومت بسیار بالایی دارد. از این رنگ به‌عنوان آستری اپوکسی مخازن سوخت و یا لایه نهایی در تأسیسات موجود در محیط‌های صنعتی استفاده می‌شود.

رنگ سوله

رنگ اپوکسی گلس فلیک

در کنار رنگ اپوکسی که برای رنگ‌آمیزی مخازن سوخت مورد استفاده قرار می‌گیرد، رنگ اپوکسی گلس‌فلیک به‌صورت کاملاً تخصصی برای رنگ‌آمیزی مخازن و خطوط لوله استفاده‌شده و بر پایه رزین اپوکسی است. این رنگ دوجزئی بوده و مقاومت بالایی در برابر عوامل فیزیکی و شیمیایی دارد. این رنگ دارای پرک‌های شیشه است و نفوذپذیری آب در آن بسیار اندک است. درنتیجه یک پوشش غیرقابل انعطاف روی سطح ایجاد می‌کند که مقاومت خوبی در برابر سایش، ضربه، آب دریا، روغن‌های معدنی، هیدروکربن‌های آلیفاتیک، و مواد شیمیایی مختلف دارد.

رنگ-مخزن3
رنگ مخازن

انواع پوشش مخزن

مخازن با توجه به نوع و فشار سیال انتخاب می‌شوند. به‌صورت کلی، مخازن از مواد مختلفی ساخته می‌شوند که در این میان، مخازن فلزی و بتنی بیشتر دچار خوردگی می‌شوند. در همین راستا برای جلوگیری از خوردگی زود هنگام این مخازن از پوشش‌های پلیمری استفاده می‌شود. با توجه به نوع سیال و جنس مخزن، پوشش‌های مختلفی در صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد:

پوشش مخازن
پوشش مخازن آب
پوشش-مخازن-آب-آشامیدنی

مخازن نگهداری و حمل آب بوسیله پوشش ترموست یا ترموپلاستیک محافظت می‌شوند. پوشش اپوکسی، پلی‌اورتان و پلی‌استر تقویت‌شده با الیاف شیشه، مقاومت بسیار خوبی در برابر آب و رطوبت دارند.

پوشش مخازن
پوشش مخازن ضد اسید
پوشش-مخازن-ضد-اسید

اعمال پوشش مخازن ضد اسید، حساسیت نسبتاً بالایی دارد. در این نوع مخازن، دما، غلظت، و جنس اسید، روی انتخاب پوشش تأثیر مستقیم می‌گذارد. معمولاً در مخازن ضد اسید از موادی نظیر ، پوشش اپوکسی ضداسید، پوشش فایبرگلاس ضد اسید و پوشش اپوکسی سالونت فیری استفاده می‌شود که مقاومت خوبی در برابر اسید دارند .

پوشش مخازن
پوشش مخازن بتنی
پوشش-مخازن-بتنی

در مخازن بتنی معمولاً استفاده از پوشش ترموست یا ترموپلاستیک توصیه می‌شود. پوشش مخازن اپوکسی یا پلی‌استر تقویت‌شده با الیاف شیشه نیز بازده بسیار خوبی در حفاظت از مخازن بتنی دارند.

پوشش مخازن
پوشش مخازن سوخت
پوشش-مخازن-نفتی

مخازن سوخت عمدتاً فلزی بوده و برای پوشش آنها، استفاده از رزین‌های اپوکسی و اپوکسی وینیل‌استر توصیه می‌شود.

رنگ مخزن
رنگ‌آمیزی مخازن و نکاتی که باید در نظر گرفت

1- اجرای سندبلاست فشارقوی
2- تمیز کردن سطح مخازن از هر نوع آلودگی، گردوغبار، گریس، و روغن
3- اجرای لایه پرایمر
4- اجرای لایه میانی پوشش صنعتی مورد نظر
5- اجرای لایه نهایی متناسب باضخامت میکرونی استاندارد

شرکت تولیدی رنگ های صنعتی و ساختمان اکسیر پرگاس باسابقه‌ای درخشان و بهره‌گیری از دانش و تخصص به‌روز و نیروی انسانی مجرب و متخصص، همگام با فناوری روز دنیا محصولات متنوعی از قبیل رنگ صنعتی، رنگ‌ ترافیکی، رنگ فلزات و رنگ ساختمانی و انواع کفپوش با قیمتی مناسب و کیفیت بالا را تولید می‌کند.
این شرکت همچنین در خصوص رنگ‌آمیزی و پوشش مخازن نیز فعالیت داشته و توانسته انواع پوشش مخازن پتروشیمی، پوشش لوله، رنگ اپوکسی فلز، رنگ لوله نانو، رنگ اپوکسی گلس فلیک،رویه اپوکسی صنعتی آمید و اپوکسی بهداشتی (سالونت فری) را با بالاترین کیفیت و مطابق استانداردهای روز جهان، تولید و روانه بازار کند.

spray-gun رنگ مخزن اکسیرپرگاس

  پرایمر زینک ریچ اپوکسی پلی آمید

  پرایمر زینک ریچ اپوکسی پلی آمید برپایه رزین های اپوکسی پلی آمید ساخته شده و به صورت غنی شده از روی(60 الی 90 %) تهیه شده یکی از بهترین پرایمر سیستم های رنگی مورد استفاده در صنایع با درجه مقاومت بالا دربرابر خوردگی میباشد

   

  پرایمر زینک فسفات آلکیدی

  پرایمر زینک فسفات آلکیدی اکسیرپرگاس این پرایمر برپایه رزین های آلکیدی (پایه روغنی) ساخته شده و حاوی پیگمنت های ضدخوردگی زینک فسفات میباشد این محصول یکی از بهترین پرایمر های سیستم های رنگی مورد استفاده در صنایع فلزی اسکلت سازی،پوشش مخازن و لوله ها است.

  پرایمر زینک فسفات پلی آمید اپوکسی

  پرایمر زینک فسفات پلی آمید اپوکسی اکسیرپرگاس این پرایمر برپایه رزین های اپوکسی پلی آمید ساخته شده و حاوی پیگمنت های ضدخوردگی زینک فسفات میباشد این محصول یکی از بهترین پرایمر های سیستم های رنگی مورد استفاده در صنایع فلزی اسکلت سازی،پوشش مخازن و لوله ها است.

  پرایمر زینک کرومات آلکیدی

  پرایمر زینک کرومات آلکیدی اکسیرپرگاس این پرایمر برپایه رزین های آلکیدی (پایه روغنی) ساخته شده و حاوی پیگمنت های ضدخوردگی زینک کرومات میباشد این محصول یکی از بهترین پرایمر های سیستم های رنگی مورد استفاده در صنایع فلزی اسکلت سازی،پوشش مخازن و لوله ها است.

  پرایمر زینک کرومات پلی آمید اپوکسی

  پرایمر زینک کرومات پلی آمید اپوکسی اکسیرپرگاس این پرایمر برپایه رزین های اپوکسی پلی آمید ساخته شده و حاوی پیگمنت های ضدخوردگی زینک کرومات میباشد این محصول یکی از بهترین پرایمر های سیستم های رنگی مورد استفاده در صنایع فلزی اسکلت سازی،پوشش مخازن و لوله ها است.

  رنگ آلکید سریع خشک

  رنگ آلکید سریع خشک اکسیرپرگاس از بهترین انواع رزین های آلکیدی تهیه گردیده این محصول دارای ادتیو های ویژه ای بوده که سرعت خشک شدن رنگ بر روی سطح افزایش میدهند از این محصول جهت رنگ آمیزی سطوح ساختمانی، رنگ آمیزی درب ها و پنجره ها ، اسکلت فلزی، رنگ آمیزی نرده و… استفاده میگردد.

  رنگ آلکید هوا خشک

  رنگ آلکید هوا خشک اکسیرپرگاس از بهترین انواع رزین های آلکیدی تهیه گردیده و دارای خواص فیزیکی و شیمیایی بسیار بالایی میباشد از این محصول جهت رنگ آمیزی سطوح ساختمانی، رنگ آمیزی درب ها و پنجره ها ، اسکلت فلزی، رنگ آمیزی نرده و… استفاده میگردد

  رنگ اپوکسی بدون حلال( سالونت فری) solvent free

  رنگ اپوکسی بدون حلال( سالونت فری) اکسیرپرگاس بر پایه رزین های اپوکسی پلی آمین به صورت بدون حلال(100%جامد) ساخته شده و پس از کیورینگ کمترین افت حجمی در این محصول اتفاق میوفتد همچنین این نوع اپوکسی مقاومت بسیار خوبی در برابر محیط های اسیدی و بازی دارد

  رنگ اپوکسی بدون حلال( سالونت فری) ضداسید solvent free

  رنگ اپوکسی بدون حلال( سالونت فری) ضداسید اکسیرپرگاس بر پایه رزین های اپوکسی پلی آمین به صورت بدون حلال(100%جامد) ساخته شده که حاوی ادتیو های ضد اسید میباشد و پس از کیورینگ کمترین افت حجمی در این محصول اتفاق میوفتد همچنین این نوع اپوکسی مقاومت بسیار خوبی در برابر محیط های اسیدی و بازی دارد.

  رنگ رویه اپوکسی پلی آمید

  رویه اپوکسی پلی آمید اکسیرپرگاس از رزین های اپوکسی پلی آمید دو جزیی استاندارد تهیه گردیده و دارای مقاومت دربرابر رطوبت، اسید ها و باز های معمولی میباشد همچنین به دلیل کاربری بسیار بالای این پوشش در اکثر سیستم های رنگی مورد استفاده قرار میگیرد

  رنگ رویه پلی یورتان

  رویه پلی یورتان اکسیرپرگاس برپایه رزین های دو جزئی پلی یورتان ساخته شده و دارای مقاومت سایشی وچسبندگی بسیار مناسبی میباشند همچنین به دلیل مقاومت مناسب در برابر سایش و دارا بودن خاصیت آنتی یو ویanti uv به عنوان لایه رویه در سیستم های رنگی در صنایع فلزی ، رنگ آمیزی مخازن و لوله ها، اسکلت فلزی کاربرد بسیار بالایی دارد
  برای اطلاع دقیق از لیست قیمت رنگ های صنعتی، رویه اپوکسی با ما تماس بگیرید.

  رنگ میانی آمید اپوکسی های بیلد

  پوشش میانی آمید اپوکسی های بیلد اکسیرپرگاس از رزین های دو جزیی آمید های بیلد ساخته شده و با دارا بودن درصد بالای جامد حجمی بر روی فیلم خشک خود قابلیت اجرا در ضخامت های بالا ایجاد مینماید همچنین به دلیل داشتن پیگمنت های ضد خوردگی و مقاومت دربرابر رطوبت، اسید ها و باز های معمولی قابلیت استفاده به عنوان لایه ی نهایی را دارا میباشد .

  رنگ اپوکسی

  نمونه اجرای رنگ آمیزی مخازن اکسیرپرگاس

  رنگ مخازن

  رنگ مخازن

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 521 میانگین: 5]
  رنگ مخازن

  رنگ مخازن

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 521 میانگین: 5]
  رنگ مخازن

  رنگ مخازن

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 521 میانگین: 5]
  رنگ مخازن

  رنگ مخازن

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 521 میانگین: 5]
  رنگ مخازن

  رنگ مخازن

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 521 میانگین: 5]
  رنگ مخازن

  رنگ مخازن

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 521 میانگین: 5]
  رنگ مخازن

  رنگ مخازن

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 521 میانگین: 5]
  رنگ مخازن

  رنگ مخازن

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 521 میانگین: 5]
  رنگ مخازن

  رنگ مخازن

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 521 میانگین: 5]
  رنگ مخازن

  رنگ مخازن

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 521 میانگین: 5]
  رنگ مخازن

  رنگ مخازن

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 521 میانگین: 5]
  رنگ مخازن

  رنگ مخازن

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 521 میانگین: 5]
  رنگ مخازن

  رنگ مخازن

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 521 میانگین: 5]
  رنگ های صنعتی

  رنگ های صنعتی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 521 میانگین: 5]
  رنگ های صنعتی

  رنگ های صنعتی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 521 میانگین: 5]
  رنگ صنعتی

  رنگ صنعتی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 521 میانگین: 5]
  رنگ صنعتی

  رنگ صنعتی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 521 میانگین: 5]
  رنگ صنعتی

  رنگ صنعتی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 521 میانگین: 5]
  رنگ صنعتی

  رنگ صنعتی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 521 میانگین: 5]
  رنگ صنعتی

  رنگ صنعتی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 521 میانگین: 5]
  رنگ صنعتی

  رنگ صنعتی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 521 میانگین: 5]
  رنگ صنعتی

  رنگ صنعتی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 521 میانگین: 5]
  رنگ صنعتی

  رنگ صنعتی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 521 میانگین: 5]
  رنگ صنعتی

  رنگ صنعتی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 521 میانگین: 5]
  رنگ صنعتی

  رنگ صنعتی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 521 میانگین: 5]
  رنگ های صنعتی

  رنگ های صنعتی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 521 میانگین: 5]
  رنگ های صنعتی

  رنگ های صنعتی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 521 میانگین: 5]
  رنگ های صنعتی

  رنگ های صنعتی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 521 میانگین: 5]
  رنگ های صنعتی

  رنگ های صنعتی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 521 میانگین: 5]
  رنگ های صنعتی

  رنگ های صنعتی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 521 میانگین: 5]
  رنگ های صنعتی

  رنگ های صنعتی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 521 میانگین: 5]
  رنگ های صنعتی

  رنگ های صنعتی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 521 میانگین: 5]
  رنگ های صنعتی

  رنگ های صنعتی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 521 میانگین: 5]
  رنگ های صنعتی

  رنگ های صنعتی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 521 میانگین: 5]
  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 521 میانگین: 5]