تفاوت اپوکسی و پلی یورتان
15
نوامبر

تفاوت کفپوش اپوکسی و پلی یورتان

تفاوت اپوکسی و پلی یورتان

تفاوت کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان مورد های بسیار زیادی می باشد که از جمله این تفاوت ها می توان به این موضوع اشاره کنیم که کفپوش اپوکسی دوام و مقاومت بیشتری داشته و قدرت کنترل سازی بیشتری نیز نسبت به کفپوش پلی یورتان دارد با توجه به همین موضوع برای استفاده در مکان هایی که به عنوان محل عبور ماشین‌های سنگین به حساب می آیند استفاده از کفپوش اپوکسی گزینه مناسب تری می باشد.
تفاوت کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان موضوع مورد بحث ما در این مقاله می باشد. کفپوش پلی یورتان و کفپوش اپوکسی دو مدل بسیار محبوب و با کیفیت از انواع مختلف کفپوش صنعتی به حساب می آیند که می تواند کاربرد ها و کاربری های مختلف را تحت پوشش قرار دهند. در صورتی که میخواهید در مورد تفاوت کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان اطلاعات مناسبی کسب نمایید و یا قصد خرید این کفپوش ها را دارید می توانید موضوع ارائه شده در این مقاله را تا انتها مطالعه کنید:

تفاوت کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان از نظر عملکرد

اگر بخواهیم در مورد تفاوت کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان سخن بگوییم می توانیم به وضع عملکرد آنها بپردازیم این موضوع در مورد کاربرد نهایی این کفپوش ها به بحث می پردازد. یکی از تفاوت کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان در این می باشد که کفپوش اپوکسی دارای دوام و سختی بیشتری بوده و همچنین قدرت فشرده سازی بیشتری را نسبت به کفپوش پلی یورتان دارا می باشد با توجه به همین موضوع کفپوش اپوکسی انتخاب مناسب تری برای استفاده در کف سالن های صنایع سنگین و کف سازی انبار ها و یا محل هایی که به عنوان محل عبور و مرور کامیون‌ها و وسایل نقلیه سنگین می باشند استفاده شود.
یکی دیگر از تفاوت کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان در این می باشد که کفپوش پلی یورتان حالتی نرم تر داشته و در عین حال از انعطاف پذیری کمتری نسبت به کفپوش اپوکسی بهره می برد در نتیجه مقاومت این کفپوش در برابر ساییدگی و خراشیدگی و پوسیدگی بیشتر بوده و با توجه به اینکه این کفپوش ها کشسانی بیشتری دارد بهتر می‌تواند ضربات را جذب و یا دفع نماید. با توجه به همین تفاوت کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان می تواند در اتاق های انجماد و سردخانه ها و تمامی محل هایی که دمای تا منفی ۳۰ درجه سانتیگراد داشته باشند به عنوان یک انتخاب بسیار مناسب مورد استفاده قرار گیرد.

کفپوش پلی یورتان

تفاوت کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان از نظر نحوه استفاده

اگر بخواهیم در مورد تفاوت کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان از نظر نحوه استفاده سخن بگوییم باید بگوییم که این کفپوش ها در نظر پیمانکاران تفاوت های قابل توجهی دارند یکی از تفاوت های کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان در این مورد می باشد که کفپوش پلی یورتان این نسبت به رطوبت حساسیت بیشتری داشته در صورتیکه کفپوش پلی یورتان در محل نصب گردد که میزان رطوبت و آب در آن منطقه زیاد باشد اصلا گزینه مناسبی نبوده و می تواند نتایج بسیار بدی را به وجود بیاورند.
با توجه به این موضوع یکی از تفاوت کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان در این می باشد که کفپوش اپوکسی نیز به رطوبت حساس می‌باشد اما با آسیب های ناشی از رطوبت به این کفپوش نسبت به کفپوش پلی یورتان به مراتب کمتر می باشد بنابراین در صورت استفاده ایجاد پوشش در محیط هایی که رطوبت زیادی وجود دارد که ایشان می شود که تا حد امکان از کفپوش اپوکسی استفاده نماییم. یکی دیگر از انواع تفاوت کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان این موضوع باشد که اجرای کفپوش پلی یورتان امری دشوار تر نسبت به اجرای کفپوش اپوکسی میباشد.